Majutuse test: Tihuse hobuturismitalu

Tihuse uus maja.
Tihuse aidamaja.

Praegu, juulis on turismitaludes käes kõige kibekiirem aeg: vabu kohti sama hea kui pole, hinnad vastavad kõrghooajale ja sellest hoolimata on tahtjaid rohkem kui kohti jätkub. Veel üks kuu ja turistid tõmbuvad tagasi kontoriseinte vahele. Sel tipphooajal testis Reisijutud.com Muhumaal asuvat ja põhjanaabrite juures hästi tuntud Tihuse hobuturismitalu. Ligi 80 protsenti klientidest on soomlased.

Tihuse talu asub mandrilt tulles strateegiliselt heas kohas Vaid 10 minutit sõitu praamilt ja Hellamaal ongi võimalus juba suurelt teelt maha pöörata paremale, kus viitab peagi ka silt talu suunas.

Pererahvas on lahke, peremees käib paljude külastajatega (võimalik, et kõigiga) isiklikult rääkimas ja maja juhatamas. Viskab nalja. Ja teab muidugi hobustest kõike, sest alustas kalessisõitude pakkumisega juba mitte nii sügaval, aga ikkagi nõuka-ajal 80ndate lõpus. Praeguseks on hobuturismitalu kasvanud 250 hobuse suuruseks. Hobuseid kohtab Muhumaal Hellamaalt Koguvani.

2010. aastal ehitati nn uus maja, kus asub söögisaal, saun, duširuumid/WC-d ja 14 magamiskohta. Selle majutust me ei proovinud.

1935. aastal ehitatud nn vana maja asub kaugemal hoovis. Sealgi on saun, köök ja WC/dušš. Seal me ka ei ööbinud. Neis kahes majas on öömaja 28 eurot inimene.

1879. aastal ehitatud aidamaja on nagu vabaõhumuuseumist - palkidest, rookatusega, laia räästaalusega, askeetliku interjööriga, kuid täiesti mugavalt ööbitav keset suve. Seal on ka öömaja pisut odavam - 22 eurot, sest dšš ja WC majas puuduvad. Kolmest aidauksest pääseb kolme erinevassse tuppa. Suurim "numbrituba" laieneb ka pööningule, kokku on 6 kohta. Teises toas on üks kaheinimesevoodi, kolmandas kolm üheinimesevoodit. WiFi sinna enam ei ulatu, samuti tuleb saunas ja pesemas käia uues või vanas majas. Kuid uues majas on kolm eraldi boksi duši ja WC jaoks, aidaelanikud saavad oma käsutusse ühe boksi, kus on kaks eraldi duširuumi.

Aidamajja ei kosta ka suurte majade pidulärmi. Uksel on ees massiivne aidalukk, nagu sada aastat tagasi. toas on vanaaegne kirst ja lihtsad voodid, kapid ja toolid. Enamus külastajatest väga suurt mugavust ei vajagi - käiakse seal ju vaid magamas, ülejäänud aja ratsutatakse.

Öömaja

Aida öömaja on tavaturisti jaoks kindlasti eksootiline. Sinna saab vaid suveajal. Vihm rookatusel ei krabise, väikesest aknast ei hakka hommikul ka päike kohe segama. Natuke võib kuumal ajal häirida külmkapi ja WC/kraanikausi puudumine.

Söök

Hommikusöök on hinna sees ja see on üsna sarnane tuhandetele teistele B&B hommikusöökidele - heeringas, suitsuvorst, suitsusink, juust, puder, moos, kohv, tee jne. Siiski on Tihusel ka üks firmaroog, mida igal hommikul saab - ahjupannkook. Selle retsepti saladus seisneb rohkemas piimas. Taigen on vedel ja valatakse ahjuplaadile. Ülikiire pannkook ei vaja pikka ootamist ja on pea kohe valmis.

Lõunasöök maksab 12 eurot, mis on saare kohta üsna kallis. Kuid enamasti sobib see ratsatalus ratsutavatele välisturistidele, kes ei taha päeval mujale kaugemale sõita söögikohti otsima.

Muidugi võib võtta ka täispansioni:

Dušš ja WC toas (sisaldab ööbimine + hommikusöök, lõuna ja õhtusöök):       52€

 

Ratsutamine

Ratsutamine maksab 18 eurot tund ja kalessisõit 12 eurot tund. Ratsutamise aja peab varakult kokku leppima, sest tipphooajal võib tõesti tahtjaid palju olla. Pikemaid ratsa- või kalessiretki saab ette võtta ka Muhu saare teise otsa.

Kokkuvõtteks - aidas ööbimine on huvitavam kui niisama hotellis või turismitalus, tasub proovida. Hinnad on saarelikult kõrgemad kui mõnes kaugemas mandrinurgas, aga eksootikat on meretagusel maal ka rohkem. Kui oled hobusesõber, siis Tihuse on hea valik. Kui tahad täismugavust, siis peaks täispansionisse kolima, aga siis on see juba nagu turismitalus ööbimine ikka. Aidas aga tunned end nagu "Siin me oleme!" filmis.

Vaata hetkehindu majutusele Booking.com-ist:

Booking.com

Asukoht

58.6109672329, 23.3112842739

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.