Hüpassaare matkarada kuldsel sügisel

KAIDO EINAMA

Kõduneva metsaaluse lõhn, kuivava heina sahisemine, haned lahkumas lõuna poole - selline ongi Hüpassaare matkarada sügisel. Nukker, aga ilus.

Parklasse saab autoga lahedalt ära parkida, sest Mart Saare 130. sünnipäeval paar aastat tagasi tehti suur korralik parkimisplats, kuhu ka laulukooride bussid ära mahuksid. Pererahvas peab lambaid - sellepärast ei maksa ära ehmatada, kui parkla värav on kinni. See peabki kinni olema, et lambad plehku ei paneks. Tee lahti, sõida sisse ja sulge enda järel.

Matkarada algab parkla nurgast ja viit juhatab saepuruteele, mis kulgeb lepistiku all edasi männimetsa poole, mis ümbritseb kitsa ribana rabamaastikku.

Matkaraja kaart on ka parklas olemas, aga mingid vetikad või bakterid on selle näpuga enim osutatud kohad pruuni kihiga katnud.

Rada on 4,5 km pikk. Peaaegu kogu ulatuses kulgeb korralik laudtee. Metsa all koguni võrguga kaetud, et libe poleks. Paar ujumiskohta leidub ka, kust saab end laukasse libistada ja pärast redelit pidi välja vinnata.

Seeni oli palju. Jõhvikaid oli vähe. See käib 2014. aasta sügise kohta - aga aastad pole vennad.

Kui tee tagasi rabaserva pöörab, võib leida tormimurru ja hämara, kõduse metsaaluse, mis pärit nagu Nukitsamehe filmist. Kohe aga algab avaram maastik ja jälle värav - ring on tagasi Mart Saare koju jõudnud. Lambad söövad rahulikult aias, eemalt paistab suur puumaja. Selles majas asub Mart Saare majamuuseum. Sügisel, Mart Saare sünnipäeval, korraldatakse siin alati sünnipäevakontserte. Jaanipäeva paiku ka - siis on öösel rabasaarel võimalus rabasaarekontserti nautida, kuskil päikesetõusu paiku, kohe peale loojangut.

Vaata videot matkarajast ja kontserdi algusest:

Vaata kaarti Google Mapsis suuremalt:

Asukoht

58.53059030262305, 25.271770119143184

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.