Kohtumine põhjapooluselt Teravmägedele jõudnud Timo Paloga

Eelmise aasta 22. aprillil startis põhjapooluselt Teravmägede suunas kaks polaarseiklejat - eestlane Timo Palo ja norrakas  Audun Tholfsen.

Retk, mida kavandas juba 117 aastat tagasi Norra polaaruurija F. Nansen, sai lõpuks teoks. Eesti meedia ei ole sellele ajaloolisele ja väga riskantsele retkele piisavalt palju tähelepanu pööranud, kuid polaaruuriate ringkondades on see retk pälvinud üksjagu tunnustust.

Nüüd on võimalus aga kokku saada Timo Paloga 28. veebruaril I AM Photographer Pro Shop salongis Tartu mnt. 84a kell 18.00.

Kuuleb põnevat reisijuttu ning kuna Timo palo on ka fotograaf, siis räägib ta külmades oludes pildistamisest. 

Juttu tuleb fotograafiast polaaralade ekstreemsetes keskkonnatingimustes. Käsitlemist leiavad aga ka talvised ilmaolud üldse, sest ka Eestimaa talv võib proovile panna nii fotograafi kui tema tehnika. 

"Rohke pildimaterjali toel räägin oma kogemustest polaarekspeditsioonidel ja kuidas seal perifeerias, tsivilisatsioonihüvedest eemal, pildistamisega hakkama saada," tutvustab Timo Palo õhtut ürituse veebilehel. "Jagan näpunäiteid nii tehnika kasutamisest kui motiivide ja võttenurkade otsinguist. Vaatleme nii loodus-, seiklus- kui teadusfotograafiat. Milline üldse näeb välja fotograafia ühel ekstreemsel ekspeditsioonil ja kui suur tähtsus sellel tegelikult on."

(Foto on tegelikult pärit Mohni lähedalt Läänemerelt)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.