Hiina ime - ellujäämisvile

Hiina imelistest e-poodidest leiab aeg-ajalt huvitavaid imeasju. Matkatarveteks on neil olemas mitmesuguseid mitmeotstarbelisi "šveitsi armeenugasid", nagu näiteks see ellujäämiskomplekt, mida sai hiljuti Reisijututoas hinnatud. Nüüd aga hindame Hongkongist saabunud ellujäämisvilet.

Asi sisaldab seitset ellujäämisfunktsiooni: kõigepealt muidugi vile, siis luup (tule tegemiseks), peegel (signaliseerimiseks), kompass, termomeeter, LED-taskulamp, väike hoiukarbike väikeste ellujäämisesemete jaoks (näiteks mõni veepuhastustabletike, haaknõel, õngekomplekt vms). 

Kõik on valmistatud vastupidavast militaarvärvi plastmassist ja nööriga saab jämeda vile kaela riputada. Vile ühel küljel on kompass, teisel termomeeter. Peegel on ügavas augus, nii et sellega hommikul make-upi pähe ei tee. Küll aga helgib see hästi, kui vaja kopterile signaliseerida. Luup suurendab samuti keskmiselt, aga päikest koondab kasetohule piisavalt, et mingi kärssamine tekiks.

Kui muude asjade puhul võib öelda, et need töötavad enam-vähem rahuldavalt (termomeetris on vaid väike õhumull), siis kompass on küll hiinlastel selle eksemplariga aia taha läinud. See nimelt ei pöörle eriti. Ilmselt on kinni kiildunud. Müüjale sai saadetud kiri ka selle pretensiooniga, lubati vastata ühe-kahe tööpäeva jooksul.

Kõige asjalikum funktsioon paistab olevat LED-taskulamp. Põleb eredalt, aga nuppu peab all hoidma, kui valgustada tahad. Märkuandmiseks vilgutada on hea, aga laagriplatsi valgustamiseks ebamugav.

Ootame ära, mida müüja kompassi kohta ütleb.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.