Jalgsimatk linnas - Lasnamäelt Piritale

Enne, kui kevad uputusega tuleb, tegi Reisijutud.com ühe linnamatka. Linnas tulevad mõnes kohas kevade märgid mõnes kohas natuke varem - lund on rohkem ära lükatud, kõntsasem hang sulab päikese käes kiiremini ja seina ääres päikesepoolsel küljel hakkab varakult kuum.

Lauluväljaku juurest alustades on hea ületada lokaatorite tühermaa - pangapealne, kuhu pidi tulema juba üheksakümnendatel noobel elamurajoon, aga jäi pooleli. Nüüd ilmselt enam ei tulegi, sest pangapealsel avastati haruldasi taimeliike. Kevadel, kui lumi sulab, tuleb siin välja ka hulk prügi, mis talvel lumme sokutatud, kuid iga kevad koristatakse talgute käigus suurem praht viimasel ajal ära. Suvel on juba päris lopsakas ja roheline.

Edasi viib tee Kiirestikuulja kiriku juurde, mis sai kupli alla - ümber kiriku rajatakse ka korralikku parki lagedale maale.

Pirita-Kose suunas algab otse kaldalt tüüpiline Lasnamägi - astu mõnesse keldripoodi, on koloriitne küll ja valikust leiab eksootilisemat kaupa Ukrainast, Valgevenest, Venemaalt.

Tondiraba tee juurest lookleb mäest alla Purde tänav - kunagi oli see autotatav, nüüd vaid jalakäijatele. Purde tänav viib otse Kose-Lükati sillani - avastasime, et isegi talvel saab seal kõnniteedel liigelda. Korralikult lahti kaevatud.

Kui Lükati sillale jõuda suvisemal ajal, peaks ületama jõe ja kõrget kallast pidi allavoolu suunduma, meie aga kasutasime ära talvist jääd ja lonkisime jõe peal allavoolu. 

Pirita jõe suudmes saab enne tagasi lauluväljakule suundumist muuli käia või talvel merejääle minna, tagasi mööda vana Pirita kloostri teed jõuab samasse kohta, kust alustasime - Lauluväljaku mäele. Kulunud on ligi 16 kilomeetrit.

Vaata...

Suurem kaart asub siin:

Vaata videot 2012. aasta algusest:

Asukoht

59.444988, 24.814681999999948

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.