Tõukekelguga Aegnale

Tõukekelguga on üle merejää Aegnale minna vaat et kõige mugavam üldse: jala läheb liiga kaua aega ja natuke tüütu on lagedal merel, uisuga takistavad jääkonarused, kus on jama uisuteradel kakerdada, autoga võib läbi kukkuda ja rattaga külili kukkuda. Seega - tõukekelk on hea valik. 2011. aasta talve lõpupoole oli veel ideaalne jää ka enamuses osas mandri ja saare vahel. Ümber saare küll tuli kelku natuke seljas tassida, aga see mõni kilo pole probleem.

Alustada tasub Rohuneeme sadamast - sõida poolsaare tippu, kus tee hargneb ja jätka vasakul, tupikumärgi suunas Armuneeme tippu sõitmist. Kohe saja meetri pärast on majade vahel lagendik ja sadamakoht. Muuli tipust ongi mõistlik merele astuda.

Vehi tõugata oma poolteist kuni kaks kilomeetrit ja oledki saarel. Kui jääolud pole kindlad, on kõige õigem hoida kalda lähedale kuni poolsaare tipuni ja siis Kräsuli kalda äärde, kõige sügavam koht on siis vaid Kräsuli ja Aegna vahel. Kui see vahe on korralikult jääs, siis oledki Aegna kaldal.

Meie suurnusime ideaalsete jääoludega otse Aegna sadamasse, sealt saart läbivat sirget teed pidi põhjaküljele, kus on kõige huvitavamad patareid ja liivarand (jää all). Mööda kallast tagasi tulles lõikasime üle Kräsuli-poolse pika poolsaare otse ning tagasi läks tee juba Kräsuli lähedalt. 

Vaata teekonda Google Mapsi kaardil:

Aegna, 24.02.11 suurel kaardil

Asukoht

59.562783, 24.795649000000026

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.