Matvere ja Tättega ümber imelise ilma - katamaraan asus teele

Laupäeval asusid ümbermaailmareisijad teele. Uudistes on sellest kirjutatud pikalt-laialt, seega ei hakka kõike seda siin ümber jutustama, kuid lingid, pildid ja videod, mis Reisijutud.com-il varuks, saavad siia kirja pandud.

Kõigepealt - 13. septembril sai ka ise pardale ja ära näha, mismoodi Marko Matvere, Jaan Tätte, Toonart Rääsk, Raul Normak ja nende külalised pooleteise aasta jooksul elavad.

Kitsas oli, eriti kajutites. Dekk on muidugi avar võrreldes tavaliste purjekatega - katamaraani ninas oleval võrgul saab rahus peesitada pikkadel mereületustel, ahtris on rib-tüüpi kummipaat kõva põhjaga kiireteks maabumisteks seal, kuhu purjeka süvis ei luba randuda.

Tüürimehe töölaual on kõik vajalik juhtimiseks olemas, nii et saab ka üksi hakkama.

13. septembri merereisist Tallinna lahel on olemas pildid

ja artikkel

ning video:

2. oktoobril toimus pidulik teelesaatmine Pirita jahisadamast olümpiatule kõrvalt. Vaata pilte:

Sellestki sai paar videot.

Mis veel? Jälgida saab ümberilmareisi Facebooki fännilehel, kus tekkis väga kiirelt üle 12 000 fänni (seega Eesti TOP15 facebooki lehe seas kindlalt) ning AIS info põhjal võib katamaraani asukohta jälgida Marinetraffic.com lehelt. Nagu arvata võis, pani üks Eesti träkkimisfirma ka oma karbi seiklejatele kaasa - Navireci lehelt saab jälgida teekonda ja aluse viimast asukohta, kui mobiililevi on (link täislahendus -> kasutajanimi marko ja parool jaan). Muidugi on ka kogu üritusel oma koduleht: http://www.ilmareis.ee/.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.