Avamerepurjetamise maailmameistrid valmistuvad uueks maailmatiitlivõistluseks

Eelmisel nädalal Norras X-41 klassi avamerepurjetamise maailmameistriks tulnud Technonicoli Eesti-Venemaa ühismeeskond võttis sihiks hiljemalt kolme aasta pärast Vahemeres toimuvad MedCup TP52 purjetamise maailmameistrivõistlused. TP52 maailmameistritiitel on purjetajate seas üks ihaldusväärsemaid tiitleid.

Technonicoli kapten Mati Sepp kinnitab, et juba järgmisel aastal hakkab ta koostama professionaalidest koosnevat meeskonda, kes võtab tema juhtimisel osa nii Match Race kui X-41 võistlustest, samas valmistaks ta neid mehi ette TP52 sarjas sõiduks. „Eelarve TP52 klassis on küll oluliselt suurem X-41 klassist, kuid ma loodan, et tänu nii kodumaistele kui ka eelkõige Venemaa toetajatele on TP 52 võistlussari Technonicol meeskonnale kättesaadavas kauguses,“ lausus Sepp.

X-41 maailmameistrivõistlustelt Technonicoli kõrval kolmanda koha koju toonud purjejahi Forte meeskonnaliige Kalev Vapper usub, et Mati Sepp võib kindla eesmärgi seadmisel TP52 sarjas läbi lüüa. „Isegi, kui ta suudab saavutada koha kuue parima hulgas, tähendab see maailma absoluutsesse tippu kuulumist,“ lausus Vapper.

TP52 purjetamise võistlussarjas sõidavad maailma tipud, kes võtavad osa ka legendaarsest America`s Cup purjeregatist, mida jälgib igal aastal televisiooni vahendusel 1.5 miljardit inimest. TP52 meeskonda kuulub 14 purjetajat ja suur maapealne meeskond, kelle ülesandeks on 52 jala pikkuse jahi oskuslik juhtimine ja ettevalmistamine. Rohkem informatsiooni: http://www.transpac52.org/home.html

Mati Sepp on professionaalne avamerepurjetamise kapten. Sepp on aastatel 1995-2005 purjetanud olümpiaklassis Laser Standard, kus ta kuulus maailma 25 parema hulka, Match Race distsipliinis püsib Sepp käesoleval aastal maailma edetabelis 70 parema seas. Lisaks Mati Sepale võistlevad Technonicoli Eesti-Venemaa ühismeeskonnas Raul Grigorjev, Riho Talumaa, Ago Rebane, Meelis Sinilo, Arvi Kink, Vladimir Nikitin, Sergei Kolesnikov, Arkadi Sverdlov ja Igor Rõbakov.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.