Matsalu rahvuspargis saab sel suvel kanuutada

Reisijututoale anti Kumari Reiside poolt teada, et sel suvel saab Matsalus ka kanuutada - sel ajal, kui mujal Eestis jõed niredeks kuivanud, on Matsalu roostikus vett küll. Ja suve teisel poolel ei segata enam pesitsejaid ka. Vee peale minnakse alates 1. juulist.

Matsalu kanuumatkad on erilised, kuna kulgevad roostiku vahel. Kasari jõe suudmealal olevad 3000 hektari suurused rooväljad on ühed suuremad roomassiivid Euroopas üldse. Need on koduks mitmetele looma-ja linnuliikidele. Piisavalt vaikselt liikudes võib matkaja kohtuda kopraga, kelle tegevusjälgi saab näha mitmel pool. Aeg-ajalt võib pillirooväljade vahelt kuulda pudelisse puhumist meenutavat heli, mida teeb salapärane haigrulaadne roostikulind hüüp.

Kanuumatkad toimuvad kohaliku giidi saatel, kes tutvustab Matsalu Rahvusparki laiemalt.
Lisaks kanuuga sõitmisele on võimalik külastada linnuvaatlustorne ja matkaradasid. Näide hinnaklassist: grupihind 10 inimesele on 4500 krooni.

Kanuumatkade alguspunkt asub Penijõe külas, kus on ka rahvuspargi keskus. Kanuutatakse 7 km, ei kiirustata - aega kulub ca 8 tundi.

Kogu kanuupakett sisaldab Matsalu looduskeskuse külastust, varustust, juhendamist, matkajuhi teenust nii jõel kui matkarajal, piknikukorvi ja kohalikku logistikat.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.