Toptours pani pillid kotti - aeg reisifirmade nimekirja jälle lühendada

Kriis pidi olema möödas, aga näib, et veel siiski päris mitte. Endiselt panevad paketireiside korraldajad kähku poode kinni. Täna sulges uksed Toptours. Nende kodulehel on üleval järgmine pressiteade:

21.05.2010.a. teatas reisikorraldaja TopTours AS Tarbijakaitseametile, et ei suuda täita pakettreisilepingust tulenevaid kohustusi tarbijate ees.

Top Tours AS-l on 3 miljoni krooni suurune tagatis, mille kasutamise üle otsustab vastavalt Turismiseadusele Tarbijakaitseamet. Tulenevalt TopTours AS-i vastavasisulisest avaldusest on Tarbijakaitseamet käesolevaks hetkeks ka tagatise avamise algatanud.

 

Turismiseadus § 15 lg 1 p 1 näeb ette, et tagatise kasutamise esmaseks eesmärgiks on reisija reisilt tagasitoomine. Tarbijakaitseametile teadaolevalt on käesoleval hetkel tagasilendu ootamas tarbijad Chanialt (22 mai) ja Antalyast (22 ja 23 mai). Tarbijakaitseamet korraldab tagatise arvelt Top Tours AS klientide tagasireisi vastavalt esialgsele reisiplaanile. Eelkirjeldatud asjaolude tõttu on kõik edasised TopTours AS-i reisipaketid tühistatud.

 

Tarbijakaitseamet esitab täpsemad juhised tarbijatele, kelle reisid on tühistatud esmaspäeval, so 24.05.2010, kuna praegusel hetkel on Ameti prioriteediks tarbijate naasmise tagamine lähtepunkti.

Tarbijakaitseamet lubas kõik ula peale jäänud turistid tagatise eest koju tagasi lennutada.

Kuna pikka aega on jäänud uuendamata reisifirmade nimekiri Reisijutud.com lehel, siis ongi paras aeg see üle vaadata ja hõrenenud ridu korrastada.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.