Kuidas meie Kaberneeme merematk ära jäi

Kuna jääkaart näitas juba nädalapäevad varem Kaberneeme ja Salmistu kandis Kolga lahel merejääd ning 360 Kraadi plaanis samal ajal ka uisumatka Kolga lahe väikesaartele, mõtlesime ise soomekelkudega merele minna. Kuigi - tuisanud oli juba mitu päeva ja teed muutunud mandril läbimatuks mõnes kõrvalisemas kohas. Aga ikkagi - lootust oli, et äkki tuisk möllab merel veel võimsamalt ja puhub üleliigse lume minema.

Kaberneeme sadamas tervitasid meid kaks hiigelkoera, kui oma kraami lahti pakkima hakkasime ja lakkusid jalased üle. Meri silma järgi paistis jääs olevat kuni Rohusini ja edasi pedassaare suunas ka. Kaldal oli aga väga paks lumi.

Kui sellest kaldalumest läbi saime, siis võis kuidagi soomekelguga juba sõita, aga lund oli mõni sentimeeter liiga palju ikkagi. Kuid paarsada meetrit kaldast lõppes vana ja konarlik jää ära ning algas uhiuus, arvatavasti mõni päev tagasi tekkinud värske jää. Proovisime jäätuuraga - esimese hoobiga läks läbi. Seega kahtlane. Välja lõigutud tükk oli küll 6-7 cm paks, kuid selline rabe, lumest tekkinud. Sinna peale ronida ei julgeks.

Nii läksimegi tagasi sadamasse ja lootsime, et ehk mõnus külavahetee on soomekelgule paras poolsaare otsa sõitmiseks. See külatee aga oli nii paksult täis, et autod enam läbi ei murdnud, vaid üks BMW oli lumetaskusse kinni jäänud. Poolsaare otsas oli juba kergem, kaldalt oli torm lume ära lükanud, aga meri endiselt lootusetu - üsna lumine ja sama püdela jääga kui sadamas. Seega - vaatasime 900 meetri kaugusele jäävat Koipse saart ja pöörasime tagasi. Nüüd jääb üle oodata suurt sula, kui saab kinnisõidetud metsateede jäisele pinnasele ehedate jalseraudade peal kihutama minna.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.