Tõukekelkudel Aegna saarele

Ei möödunud nädalatki, kui me jälle tõukekelkudega merele sattusime. Seekord oli värsakelt hangitud Kicksparki kelguga kohal ka Jüri, et suunduda Aegna saarele. Tema ostis terasraamiga kelgu. Indrek pakkis kokku oma Tallinna Dünamo suusavabriku suuskadele ehitatud innovatiivse eesti kelgu, mis püsis ka tempos.

Jääkaart midagi veel väga ei lubanud, aga mõnikord on oma silm rohkem kuningas kui satelliidipildilt joonistatud kaart. Sõitsime Viimsi tippu paremale jäävasse liivaranda, kus loksus tõesti vesi otse kaldasse ja närvilised luiged tõusid meie saabudes veest pladinal õhku. Talve polnud merel näha peale selle, et kahel pool teed olid poolemeetrised lumevallid ja autot polnud kuhugi jätta.

Luure Armuneemel näitas, et Tallinna lahe pool on jää täitsa olemas üksikute aukudega, mis olid lindudega täidetud. Jätsime auto Pandju juurde tee äärde kaldale ja asusime Aegna poole teele. Mõne ööga tekkinud peegelsiledalt jäält saabus just üks rahulolev uisutaja ning eemal sättis purje jääpurjelaudur.

Pandjule oli suur rada sisse tallatud, kuid meie võtsime suuna hoopis lootsisadamale, sest seal oleks tulnud niikuinii kaldale minna. Jäätunud lootsilaevad loksusid jääsupis ja muus osas paistis sadam välja surnud olevat.

Armuneeme äärde rajatud sadamakailt läksime uuesti "vette" ja me polnud teel Aegnale üksi. Kalurid saagisid mootorsaagidega jääaluste võrkude jaoks auke ning nendegi liikumisvahendiks olid lisaks jalgrattale ka soome kelgud, need klassikalised, puust. Vasttekkinud jää aga oli nii libe, et Jüri hangitud naelikud saapa otsa tõmmatuna tagasid peaaegu topeltkiiruse meie tavaliste talvesaabastega võrreldes. Uisuks ideaalne jää.

Hoidusime Kräsuli lähedale, sest Tallinna lahel paistis veel lahtisi kohti ja Aegnalt hakkas meie poole tulema tunkedes mees - selgus, et üks kahest Aegna saare elanikust. Ta hindas meie trajektoori ainuõigeks, sest avamerel on palju kahtlasi kohti veel. Saarel oli lund vähe ja tegime tiiru ka kalmistuni, kui tundus, et loojang hakkabki vaikselt kätte jõudma. Tagasi autoni jõudes oli natuke üle 10 km läbitud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.