Reisijutud.com 2008. aasta parimad sihtkohad

Järv ja vana matkaraja lõpp.Kuna Lonely Planet valis juba 2009. aasta parimad sihtkohad ära, siis ei hakka nendega siinkohal konkureerima ja vaatame, mis eelmisel aastal meelde jäi. Üldiselt võib teatavate mööndustega öelda, et ka 2009. aastaks sobib neid kohti kõiki soovitada :)

Kakerdaja raba 12.01.08

Aasta algas Kakerdaja rabas, mis on Eesti rabaradade klassika. Avastasime, et seni eksisteerinud suhteliselt lühike tee Noku talu juurest Kakerdaja järveni oli saanud päris mitme kilomeetri pikkuse uue laudtee lisaks - järve tagant edasi üle raba Matsimäe teeni välja. Seega on jalgsimatkajal võimalik nüüd sealt mitmepäevaseid matku ette võtta.

Kassikaubapood.AASTA KUMMALISIM: Orlando, 19.-25.01.08

Orlando ja Disney World oli möödunud aasta üks kummalisim (heas mõttes) sihtkoht - hiiglaslik tehismaailm, kus ka täiskasvanud heameelega oma lapsepõlve meenutavad. Enamus kompositsiooni on küll aegadest, kui Miki-Hiir võidutses, aga saab ka virtuaalreaalsuses näiteks ämblikmehega koos majade vahel lennata - see läheb peale ka tänapäeva lastele. Kilomeetrite viisi tehismaastikke ja tehislinnu - veidraim neist näiteks EPCOT, mis koosneb kahest osast - tulevikulinn ja järv, mille ümber maailma vaatamisväärsuste koopiad. Saad ühe päevaga teha tiiru ümber maailma ja kõik suveniirid ka kaasa osta.

Türisalust Keila-Joale, 3.02.08

Võib-olla ka aasta ebaõnnestumine, sest plaanisime matka panga all Türisalust Keila-Joale, aga talvetormid on saanud viimasel ajal tavaliseks ja meri oli pangaaluse üle ujutanud. Käisime jupike Türisalu ja jupike Keila-Joad läbi ning tõusva lumetormi tingimustes pöörasime kiirelt koju tagasi.

Jussi järvede matkarada 10.02.08

Juba klassikaks saanud matkarada Jussi järvedeni üllatas seekord sooja uduse ilma ajal täielikult jääs järvedega. Uus GPS ei suutnud udust satelliitide signaali kinni püüda, aga träkk sai teise GPSiga siiski salvestatud.

Pariis 19.-21.02.08

Ka viies kord Pariisis uidates leidus seal midagi uut. Näiteks Geocachingu aarded, mis öisel ajal enamasti kättesaamatud olid, kuna pargid kinni.

10 inimesega on võimalus ka viilida.AASTA TEENUS: Teenusel 10se kanuuga, 24.02.08

360 Kraadi suudab igal hooajal midagi uut välja mõelda, seekord lausa nii traditsioonilisel alal nagu kanuumatk: meeskonnakanuusse mahub kümnene seltskond ja kiirust arendatakse nagu kajakiga. Proovisime, toimis ka rahulikul Teenuse/Kasari jõel.

Pakri pank 09.03.08

Pakri panga varing oli aasta suursündmus Põhja-Eesti pangavööndis.

AASTA TEGU: Teeme ära 2008

Kõik koristasid - olime meiegi Rae vallas, plaanitud kuue prügimäe asemel saime puhtaks ühe ja natuke servast ka teist. Aga see üks haljendas pärast korralikult, nagu selgus nädal hiljem toimunud järel-luurest. Hiljem pole kahjuks vaatama jõundud.

Päikese mäng miljonite aastate vanustel nõlvadel.AASTA ROADTRIP: Grand Canyon roadtrip 17.05.08

Suurde Kanjonisse Las Vegasest oli unistus pääseda ammu. Sel kevadel see juhtus - ligi 600 km +42kraadisest kõrbest 2000 meetri kõrgusele kargesse Eestimaa sarnasesse suvesse, kus sooja napilt +20. Teele jäi indiaanlaste reservaate, silmapiiri taha kaduvaid sirgeid teid, Route66 oma käänakutega ja tääkliiliavälud.

AASTA KATASTROOF: Tänavjärv-Veskijärv, 28.06.08

See oli matk, kus sai kurguni tahmaseks. Hiljuti toimunud põlengu järgne liikumiskeeld oli esimeste suurte vihmade järel lõppenud ja nüüd avanes Veskijärve ja Tänavjärve ümbruses tõeline katastroofivaatepilt.

Hongkonglastega Lahemaal, 16.07.08

Me võime mõelda, et oleme ka lihtsalt niisama unikaalsed ja hindu Soome tasemele tõsta, kuid paljunäinud hongkonglased ütlevad lihtsalt: "nagu Botswanas, ainult väiksem" või "nagu Saksamaal, ainult pisem". Aga neile meeldis personaalne lähenemine, mida võis kohata näiteks Käsmu (era)meremuuseumis.

Baltivenelaste pulmatraditsioon.Keila-Joalt Laulasmaale 06.09.08

Käisime 12 aastat hiljem Eesti esimesel eurorajal uurimas, kuidas matkarada läbi eravalduste Eesti on vastu pidanud. Oli pidanud, ehkki hoiatussildid palistasid rannaäärset rada pidevalt nii ühest kui kahest küljest. Hea seegi, et läbi saab.

Ülemiste-Mõigu-Sõjamäe 29.09.08

See rada kandideeris tihedas konkurentsis aasta kummalisima sihtkoha tiitlile, kuid jäi pompöössuses alla Orlandole. Leidsime unustatud saksa keskaegse kalmistu Ülemiste tagant, metsikud maastikud kesklinnast mõne kilomeetri kaugusel lennujaama taga ning ületamatu fantaasiaga ehitatud suvilarajooni lennuraja otsas Sõjamäel. Kõvema närviga väliskülalise võib sinna isegi vedada.

Valgejärve matkarada Ellamaal, 19.10.08

Üks vaheldusrikkamaid matkaradu rabas, nii järvi, metsa, vooresid nagu Kõrvemaal kui õõtsuvat sood ja allikaid, kõike on. Maksab külastada aastas mitu korda, ikka on põnev. Meil oli see juba kolmas kord jooksval aastal.

Shanghai tuledAASTA VÄLISREIS: Shanghai 19-22.11.2008

Rõõm tõdeda, et ka Lonely Planeti 2009. aasta TOP 10 reisisihtide seas on Shanghai. Vaatamata mõnede nö kultuuriinimeste põlgusele nende suhtes, kellele Shanghai mingigi mulje jätab, on tegemist huvitava sihtkohaga. Alustada võib jah kesklinna pilvelõhkujatega tutvumisest, mida teavad kõik esimesena selle linna kohta, kuid kesklinna läheduses on ka hulk vanu turge, agulirajoone, templeid, paleesid ja shoppingutänavaid, kus tehnikahuviline jääb imestusest pärani sui Hiina mänguasjatehastes valmistatud töötavaid koopiaid vaatama - 1000 krooni eest HiPhone, 200 krooni eest HiPod...

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.