Geotagging on moes

Geotagging ehk geograafiliste koordinaatidega sidumine on nii moes, et internetiklassikud ütlevad: varsti on meil kõik geotaggitud.

Vähemalt piltide ja reisipäevikutega peaks küll nii olema, et geotagging on varsti igal pool olemas. Põhimõtteliselt jaguneb selline märgistamine kahte ossa:

  • geograafiliste koordinaatide järgi

  • visuaalselt, aadressi järgi või kaardil asukohta määrates

Vaatame, kuidas oma pildid lihtsalt koordinaatidega siduda.

Eks siin on jälle mängus ikka seesama lihtne ajateljega sidumise nipp: võta pildistama minnes GPS kaasa ja sünkroniseeri kaamera ning GPSi kellad. Pärast keevitab vastav tarkvara pildile aja järgi koordinaadid külge.

 

Internet on täis selliseid tarkvarasid, mis niimoodi asja ära teevad. Üks keerulisem kui teine. Sai proovitud neist õige mitmeid. Enamus on keerulised ja kahtlased, kõige lihtsam tundus majandada kombinatsiooniga Google Earth - Picasa - WWMX.

 

WWMX Location Stamper on programm, mis lisab piltide EXIF-infosse koordinaadid vastavalt GPSi träkile ja Picasas saab moodustada selle info põhjal KML-faili, mis asetab pildinupud kaardile.

 

Proovisin ka Picasa Webi, aga seal miskipärast geotaggitud pilte ei näidatud tavalisest kuidagi erinevamana, ka kaardil asukohta näha ei saanud...

 

Küll aga on väga vägev Google Earthis pildialbumit vaadata, mis on geotaggitud. Lisada saab KML-failile veel ka teekonna GPS-failist ja teekonnapunktid, tulemuseks interaktiivne matkajäädvustus kaardi, teekonna, piltide ja oluliste punktidega.

 

Sellesama asja saab ka veebi laadida, aga fail tuleb väga suur, seega peab pilte vähe olema, et Google Maps jutule võtaks... midagi sellist, aga pildimullidega näeks asi siis välja.

 

All pilt Picasa albumist geograafiliselt Google Earthis vaadatuna. Tihedalt kobaras samas kohas tehtud pildid "plahvatavad" laiali, kui kobara keskel klikkida.

 

LISA: Nüüd siis sai vähendatud Silma matkaraja KMZ fail Google Mapi jaoks sobivale suurusele.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.