Kolm päeva Pariisis

Nonii, veebruarireisilt tagasi. Pariisis oli nii -2 kui +15, seega kunagi ei tea, mis seal väljas täpselt toimub, igal juhul on alati vale riietus seljas. Kas külmetad või lihtsalt higistad end märjaks.

Praha kaudu minnes on vahejaamas hea kohalikku tasuta WiFit nautida (mis alati siiski ei tööta), Pariisis Charles de Gaulle lennujaamas on tasuta WiFi vaid 8. juunil, nii et WiFi sõpradel maksab sel ajal minna.

Lennujaamast nagu ikka on Pariisi saamiseks palju võimalusi. Mina olen alati RERi kasutanud (selline linnarongi tüüpi rong). Seekord proovisin ka Shuttle busse, mida Air France pakub hotellidesse minekuks, aga peale 20-minutilist ootamist ühe sellise bussi juures läksin ikka läbiproovitud RERi peale.

Sõit kesklinna Chatelet les Halles jaama, sealt ümberistumine La Defence´i suunas kulgevale metrooliinile nr 4 ja kohal. Maapealne liiklus ägas samal ajal ummikutes, nagu Pariisile kohane.

Kuna aega vähe, sai kohe esimesel ööl linnatrip ka ära tehtud. Kell 11 õhtul välja ja 2 öösel tagasi. Jala.

Kõigepealt vana tuttav Arc de Triomphe. Olen umbes veidi rohkem kui 10 aastat tagasi seal lähedal Victor Hugo tänaval umbes 1 kuu elanud ka, keldrikorteris. Seega tuttav kant. Ja vähe muutunud - arvatavasti pole siin suuri muutusi viimasel sajandil toimunud peale autoliikluse tihenemise.

Natuke oli asja ka - üks Geocachingu aare oli sinna lähedale peidetud. arc de triomphe - spoileritest pingal kirjeldus, kuid vaatamata sellele jäi leidmata - koht, kus aare pesitses, oli geomugudest sama pingal. Ja ei meeldi mulle üksi mingit raudaia-imetlejat ja kingapaela-sidujat mängida kuigi pikalt... kiire liigutus spoileris märgitud koha suunas, kümmekond sekundit kobamist, kui mingi noortekamp juba mulle tähelepanu pööras ja kähku minema. Tagasi enam ei läinud - vaja ka muu linnaga tutvuda.

Jalutasin muidugi Victor Hugo tänavalt Eiffeli torni suunas - seekord oli au seda 6. korda oma silmaga näha. Järjekordi polnud, rahvast sagimas aga nagu alati. Täpselt kell 1:00 algas fläsh-show, tuhanded välklambid tornil hakkasid sähvima. Seda tuledemängu saab igal täistunnil vaadata.

Klõpsisin sellest hunniku pilte, umbes selliseid:

Foto NAGI's: w-eiffel1

Siin oli ka aardeid. Üks (kadunud) otse torni all pargipingi kõrval põõsas. Seda isegi ei üritanud. Teine arhitektuurimuuseumi kõrval pargis. See koht oli pime ja kinni öösel. No ei tulnud tahtmist skoorimiseks üle aia ronida, ehkki peidukoht sama hästi kui paistis :) Kolmas lähedal asuval surnuaial - jälle kinni. Ebaõnn.

Teine päev oli töine - 30 km Pariisist lõunas ja selle vahemaa me läbisime koguni 2 tunniga. Pealelõunal oli jälle aega väike linnatiir teha. Seekord Champs Elysees ja Seine.
Mis seal siis ikka - kõik oma tuntud headuses. Kallid restoranid, odavad toidupoed (restos mitu korda kallim kui Eestis, toidupoes natuke odavam). Kappasin George V mööda otse Seine´i äärde ja seal sai tehtud ka oma esimene Pariisi aardeleid. Ei midagi keerulist, kindla peale minek: virtuaalaare "Liberty's Flame" nõudis vaid kohaleminekut ja enda GPSi jäädvustamist tõrviku taustal. Varem tuli vastata mingile küsimusele, millest nüüd on teada vaid vastus: Eiffel. Koht muide on märkimisväärne selle tõttu, et tõrvik asub tunnelisissepääsu kohal, kus hukkus printsess Diana. Sellepärast on tõrviku juures alati ka palju lilli ja seekord olid isegi mingid kingikotid-pakid... pilt ise sai aga selline:

Foto NAGI's: w-liberty1

Õhtul oli väike külaskäik arhietktuurimuuseumi - seda asutust soovitan soojalt, tõeline ime: moodsast arhitektuurist (milles prantslased on väga tegijad) ajalooliste ehitiste 1:1 koopiateni, mis tehtud puuraamidele spetsiaalsete imitatsioonidega. Muuseum ise asub Eiffeli torni vastas üle Seine´i kunagistes maailmanäituse ruumides (mille puhul ka muide 1880ndatel Eiffel püstitati). Muuseumi katuselt (8. korruselt) avaneb hea vaade Eiffelile ja Seine´ile. Ja sealt alla sõites õnnestus meil Läti ja Leedu kolleegiga lifti kinni jääda... tüüpiliselt vastas kellanupule vajutades lifti montöör ainult prantsuse keeles ja sellest jutuvadast ei saanud muud aru kui et kästi püsida jahedana (stay calm). Püsisime, kuini märkasime, et lift hakkab aeglaselt ja hääletult allapoole vajuma. Vajuski nullkorruseni, kus vapper infoletitibi meile uksed avas ja liftist vabastas.

Muuseum seest on umbes selline:

Foto NAGI's: Akna taga. Kes see on?

Üritus (mille puhul rahvas Pariisi kokku aeti) aga oli üks tavaline ülemaailmne konverents. Pildid said ka just üles. Riputasin nad Võrgu-aasa galeriisse (üllatus, eks ole):
LINK (kliki!)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.