Reisiaasta 2008: kuhu minna?

The New York Times valis välja iga-aastalõpused järgmise aasta soovituslikud sihtkohad, kuhu turistihordid võiksid järgmisena maabuda. Seekordse 53 reisisihi esikolmikus on Laos, Lissabon ja Tuneesia.

Vietnam ja Kambodzha on rivist väljas, sest need on toimetuse arvates "nii 2007ndad". Laos aga tõusev täht - ajalooline, põnev ja aina luksuslikuma ajaviitega.

Teisel kohal olev Lissabon on eurooplaste jaoks juba tuttav ja mitmeid aastaid aina populaarsust võitev. Njuujorklastele aga järgmise aasta eriti kuum koht - Euroopa mandriosa üks lähimaid pealinnu ka veel.

Kolmas koht - Tuneesia - paneb mitmed Eesti turistid nina kirtsutama, sest see on "liiga tavaline". Põhjanaabrite kaudu on Tuneesiasse olnud alati üliodavaid pakkumisi ja neist kõige odavamaid võttes on Eesti turistid kuhugi urkasse sattunud. Aga luksuslikumad majutused, sõbralik teenindus ja iidsed linnad, mis vabalt võistlevad Marokoga, on ameeriklaste jaoks järgmisel aastal olulised.

Mauritius neljandal kohal on oma kõrge positsiooni TOPis teeninud lisaks ka sellega, et Londonist algasid sinna otselennud.

Viiendal ja kuuendal kohal on Florida rannad Miamis, esimene USA kodusihtkoht edetabelis.

Seitsmes: Malediivid. Kuigi tsunami räsis, on haruldased saared taas jalul. Toeta nende arengut sinna reisides.

Kaheksas: USA-Mehhiko piiril asuv Surmaorg. NYT räägib selle koha kasuks Technicolorlikke kevadisi lillevärve kirjeldades.

Üheksas: Courchevel, Prantsusmaa. Muidugi suusakeskus, paraku üsna kallis, kuid eks sobiks ka suusa-eestlasele vahelduseks Slovakkiale või Rootsile.

Kümnes - üllatus-üllatus, on Liibüa. Aastaid USA poolt mittesobivaks turismiriigiks nimetatud maa on taas ameeriklastele sõbralik. Eestlastele kui liitlastele loodetavasti ka.

Ülejäänud pikk nimekiri on saadaval New York Timesi lehel. Mainida võib veel Prahat 14. kohal kõrgeima kohaga Ida-Euroopa sihtkohana, 26. kohal on Oslo Põhjamaade parimana, New York kui ajalehe kodulinn ise aga viimasel, 53. kohal.

Head vana aasta lõppu! :)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.