[Reisijututoa list] Puhkame koos

Üle väga pika aja jälle uudiseid Reisijututoa poolt. Tegelikult on uudiseid kogu aeg olnud, aga reisilist on toimetuse kiirete askelduste tõttu unarusse jäänud veidikeseks ajaks. Andke ka oma huvitavatest reisidest teada, paneme nad üles :)

1. Broneeritud hotellide TOP-i juhib Barcelona.
Jah, olen isegi uidanud lootusetus olukorras Barcelona tänavatel, kui ka kõige viimastes urgashotellides polnud ühtki vaba kohta. Sellepärast on Barcelonasse minnes, eriti tipphooajal alati asjalik hotell ette broneerida. Reisijututoa kaudu ongi kõige rohkem just Hispaanias hotelle ära broneeritud. Järgnevad Praha ja Helsingi.

2. Veel üks geopeitusemäng - dropspotting.
Neid GPS-mänge tekib igal aastal paar tükki juurde. Seekordne on Google Mapsi põhjal ja kannab nime Dropspotting. Märgitakse ära üks koht, kus saab asju vahetada ja seal siis asjadevahetamine lahti lähebki. Peaaegu nagu Geopeitus, aga kõik on asjadevahetuse põhimõttel.

3. Filmisoovitus: Turistas.
Reisijututuba polegi varem filmisoovitust vist andnud - ei meenu küll ühtegi. Seekord aga sai vaadatud filmi, mis just turistidele õpetlik tundub. Või vähemalt põnev. Turistas - seiklejatest, kes satuvad vastikusse afääri Lõuna-Ameerika kolkakülas.

4. Hotelliarvustus - ütle ka oma hinnang.
Juba aprillist on meil olemas uus rubriik - hotelliarvustus. pane kirja oma muljed hotellist, kus ööbisid ja postita ka teistele lugemiseks. Vorm on lihtne: missuguses numbritoas ööbisid, palju maksis, kuidas oli teenindus ja millised olid plussid-miinused. Olgu see majutuskoht siis Eestis või kaugel välismaal. Meie hindasime näiteks kevadel Cantervilla lossi.

5. Budism ja eestlus.
Raivo Raam kirjutas Taist Eesti Ekspressi ja postitas ka Reisijututuppa oma täispika reisikirja, mis erinevaid arvamusi põhjustas. Loo lõpust leiab ka mõned budistlikud tõed.

6. Indiast värkelt-saabunu muljed.
Lilleriin käis hiljuti Indias. Värked reisimuljed ka nüüd üleval. India kui odavate lennureiside maa sel kevadel on paljude reisiplaanidesse sattunud. Nüüd hea võrrelda või lugeda, mis ees ootab.

7. Google Mapsi maadeavastajad kaardistasid Eesti.
Rõõmusõnum kõigile Google´i netikaartide kasutajatele - Eesti on nüüd olemas. Suuremad teed, metsad ja asulad. Pole enam asustamata lage maa, nagu enne. Eriti hea on nüüd oma GPS-teekondi kaardile laadida, nagu näiteks siin (vajuta "MAP").

8. Reisimaratonile!
Veel üks "vereta jaht" ehk reisimaraton on Baltimaades käimas. Külasta maratoni vahepunkte ja võida veel üks Balti-reis. Enne tuleb aga passi templeid koguda.

Kuhu järgmisena? Puhkusele muidugi. On ju juuli. Kes kaugemale, kes lähemale. Reisijututoal seekord ühisreise esialgu ei tule, kui puhatud saab, siis jälle koos reisima. Praegu puhkame koos, passiivselt. Head puhkust! :)

Selle kirja said kõik Reisijututoa reisilisti liikmed. Reisijututoa uudistega on võimalik liituda, lisades end reisilisti, tellides uuendustest teateid kord päevas või lisades RSS-voo oma lugejasse.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.