Google Maps nüüd kasutatav ka Eestis

Vt ka a href=Ei eitagi, et Google Maps oli olemas Eesti kohta ka varem. Kuid milline - udused satelliidipildid (välja arvatud Tallinn) ja üksikud teed. Muu Eesti oli üks ühtlane soo ja hall pind kaartidel.

Nüüd on Eesti Google´i kaartidele üsna detailselt jõudnud. Võiks öelda isegi, et Regio täpsusega enam-vähem. Isegi metsad ja lagedad alad on peal.

Kuid navigeerimisega on kehvem. Tänavate järgi ei oska Google veel kohale juhatada, linnast linna jõuab, kuid kasutatakse ära ka kurve lõikavad külavaheteed, et ikka kõige otsem saaks. Aga asi seegi algatuseks, suur hüpe on siiski edasi tehtud.

Google´i täpsete kaartide pärast tasub oma mobiili nüüd laadida ka MGMaps, mis pakub Google´i, Yahoo ja MSN Live kaarte, nii satelliidifotode kui tänavakaartidena ning kaartidele saab peale lülitada Wikimapia asukohainfo. Väga mugav võõras kohas navigeerimises. Java programm mahub enamusse telefonidesse ja toetab ka GPSi - nii otse üle Bluetoothi kui koordinaatide vahendusel. Vaatad GPSist koordinaadid, toksid MGMapsi otsiaknasse ja näed kaardil, kus asud. Üle maailma.

Google´i kaartidel on veel teisigi uuendusi, mis puudutavad neid, kes USA reisi ette võtavad või sealkandis tahavad näha, kuidas kohad maapealt vaadates välja näevad. Selleks on Google Mapsil nendes linnades, kus see võimalik, kaardil ka nupp Street View.
"Street View" nimeline featuur pakub vaatamiseks järgmiste USA linnade tänavaid kolmemõõtmelistena ja tänavavaadetes: San Francisco Bay Area, New York City, Las Vegas, Denver ja Miami. Tänavavaates saab enda ümber vaadata 360 kraadi, liikudes mööda tänavaid edasi. Kirjutab Google Maps Mania. Boingboing kirjutab, et mõni kasutaja on uut featuuri katsetades avastanud, et pildile on jäänud näiteks tema kass. :)
Midagi sarnast, aga tunduvalt väiksemas mahus on kunagi tehtud ka Digital Tallinna lehel Tallinna Vanalinna ristmikest.

Väga efektselt on virtuaaltuuri Seattle´is ja San Franciscos lahendanud ka Microsofti Live Local.

Omaette tase on ka Live Locali 3D linnad, näiteks New York. See on veelgi realistlikum kui Google´i mahukas pildisrändamine.

Ilmselt pole kaugel ajad, kui oma reisipiltide asemel saadame me sõpradele oma GPS-trajektoori ja sõbrad laadivad selle mõnda kaardiprogrammi ning vaatavad kolmemõõtmeliselt, kus siis reisilt tulnu ka käis...

Kuidas selliseid asju tehakse? Kunagi üks Jaapani uudistesait kirjeldas: vaja on videokaamerat ja kumerat paraboolpeeglit, minne ninaotsas kaamera liikuvas autos filmib. Pärast on vaid programmeerimisülesanne saadud ülilainurkvideo 3D keskkonnaks ümber teisendada.

Vaata ka GPSi träkki uuel kaardil (juuresolev pilt on selle kaardi väljavõte Lihula lähedalt).

TÄPSUSTUS: Regio kaardile jääb siiski see tunduvalt alla... paljud suured teed maal (ja isegi jõed) on endiselt puudu, vaid linnad on üsna täpselt esindatud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.