Tormiga Marimetsa rabas

Tormiga pole äge mitte ainult mere ääres lainete saabumist jälgida. Laupäevane Reisijututoa matk Marimetsa looduskaitsealale näitas raba ilu kõva tuule käes - isegi laukas loksus suur laine.

Pildid, nagu ikka, galeriis - kliki!

Plaan oli minna teel Teenusele läbi ka Marimetsa rabast, aga välja kukkus vastupidi - Marimetsa raba ja tagasiteel Teenuselt läbi. Sest matkarada on tõeliselt pikk - kõlbab täiesti terve päeva matkata.

Autodega sisse pöörates esialgu kõhklesime natuke - kellegi eramaa ja õu oli kohe sildi juures. Kuna päris aeda ei trüginud, jätsime auto talu värava taha ja jalutasime kohe rajale - esialgu 1 km lihtsalt eht-Läänemaalikku võsa kahel pool teed ja lademes põldmarju. Peale kopratammi läks mets suuremaks, lausa tammikuks. Soosaar lõppes laudtee alguses - valisime vasakpoolse haru, mis kulgeb esialgu pikalt siirdesoos, alles mõne kilomeetri pärast jõuab tüüpilisele rabamaastikule.

Või mis tüüpilisele - sel aastal kuivasid isegi osa älveid ära. Täiesti ebatüüpiliselt. Sellist asja juhtub kord või paar saja aasta jooksul.

Rajal on kokku kolm vaatetorni. Pisike, suurem ja kõige suurem. Esimene ja teine on laugaste ääres, kus on hea ujuda. Sügisel kubises seal ka jõhvikatest.

Tagasi autode juurde jõudes olime käinud ca 6-7 km. Ilmselt on see üks pikimatest laudteedest Eestis üldse. Nii pikka varem nähtutest küll ei mäleta.

Vaata ka GPS-träkki ja salvesta endalegi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.