2300 km pikkune kummipaadisafari Inglismaalt Tallinna

Sellega alustati 19. mail meresafarit Littlehamptonist Tallinna.Reisijututuba vahendab praegu Littlehamptonis ootava safariseltskonna pressiteate nende ettevõetavast 2300 km pikkusest kummipaadisafarist Inglismaalt Tallinna. Kuna praegu on la Manche´is tuul 45 m/s, siis ei saanud reedel alustada. Loodetakse ilma paranemist ja tõenäoline reisi algus on pühapäeva varahommikul.

Järgneb pressiteade.

LITTLEHAMPTON, UK, 19. mai. – Pühapäeval alustab Littlehamptonist 2300 kilomeetri pikkune meresafari, mille eesmärgiks on ära tuua Naissaarel toimuva Nargen festivali artistide paat. Kummipaadiga meresafari korraldajateks on SA Lootsi Koda, Nargen Opera OÜ ja Paadimees.

„Kummipaadisafari on kavandatud selleks, et tuua uusi inimesi harrastusmeresõidu juurde ja kaasa aidata toimuvale murrangule seni suhteliselt aeglaselt kandepinda kogunud paadiharrastuses,” kommenteerib ette võetud seiklusliku ja turvalise meresõidu piire kompava retke tagamaid firma Paadimees juht Omar Neiland, „2300 km pikkune paadimatk on suurepärane võimalus hooaja alguses koondada tähelepanu ohutu paadisõidu erinevatele tehnilistele ja seadusandlikele külgedele.”

Safaripaadiks, millega hakatakse hiljem vedama artiste Naissaarel valminud kontserdipaika, on Parker 900 Baltic – see on disainitud ja varustatud just avameresafarite korraldamiseks. Paadi korpus on ennast tõestanud heast küljest nii militaar- kui ametikasutuses. RIBEX 2006 paadimessiks Inglismaal, kust paat nimega DA CAPO oma teekonda alustab, on valmistatud erimudel väga pikkade vahemaade läbimiseks.

Suurendatud on kütusepaakide mahtu 420 liitrini ja paadile on paigaldatud kõige ökonoomsemad mootorid Mercury Optimax 225. Paadi pikkus 9 m tagab ohutu ja sujuva sõidu ka keerulistes navigatsioonitingimustes. Paat talub hästi Läänemerele omast lühikest ja teravat lainet. Parker 900 Baltic maksimaalne kiirus keskmiselt koormatuna ulatub kuni 58 Sõlmeni (89 km/h).

Safari pikkuseks Littlehamptonist Tallinna on olenevalt ilmaoludest 4-5 päeva koos peatustega. Sõit Inglismaalt Eestisse jaguneb järgmisteks etappideks: 
 

  • Littlehampton - Zeebrugge
  • Zeebrugge - Ijmuiden
  • Ijmuiden - Cuxhaven
  • Cuxhaven - Kiel
  • Kiel - Bornholm
  • Bornholm - Visby
  • Visby - Vilsandi
  • Vilsandi - Tallinn

 

Meresafari õnnestumiseks on oma jõud ühendanud SA Lootsi Koda, Nargen Opera OÜ ja Paadimees. Paadi Tallinna saabumine koos vastutuleva ja teel ühinenud laevastikuga on ühtlasi avalöögiks Nargen Festivali väljakuulutamisele. Nargen festival kestab kogu 2006. aasta suvehooaja, ühendades mere ja muusika poolt pakutavad seiklused uue kvaliteediga suveelamuseks.

Kogu safariteekonda saab reaalajas jälgida veebist aadressilt http://www.veel.ee/, kuhu pannakse üles reisipäevik ning pildialbum. Kaardilt on näha, kus kummipaat hetkel asub. Praeguste ilmaprognooside kohaselt alustatakse teekonda Tallinna poole pühapäeva hommikul.

Lisainfo:

Kristina Klaos
Tel: 55 16047
kristiina.klaos@mail.ee
www.veel.ee
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.