Karujaht Ruhnus - püssimehed ja loodusehuvilised vastamisi

Noor vene karu püüab oheliku otsast vabaks rabeleda Neeva kaldal pargis.Sel nädalavahetusel algab Ruhnus sõda karu pärast. Postimees kirjutab, et laupäeval sõidavad saarele jahimehed ja karuasjatundjast koer. Nende missiooniks on karu - dead or alive. Samal ajal viib Looduseomnibuss saarele mitu bussitäit loodusehuvilisi egiidi all "karu kaitseks".

Tundub, et samal laeval Ruhnu sõitvad seltskonnad võtavad ette reisi vastandlikel eesmärkidel. Reiljan on pahandanud, et karu tabamiseks välja pandud söötmiskohas pole looma tabada õnnestunud, kuna saare elanikud käivad seal pidevalt passimas ja karu sinna näole pole andnud.

Looduskaitsekuu avaüritust saarel juhatab üks parimaid loomaelust rääkijaid üldse Aleksei Turovski. Kunagi pidin temast lugu tegema minema ja siis selgus, et tema spetsialiteet oli kalade kõhu-usside uurimine. Kuid loomariigist ja loomade käitumisest teab ta väga palju ja võib-olla räägib ka palju huvitavat saarele põgenenud karust.

Niisiis, karujaht on alanud.
 

LISA 19. mail 2006: Avalik kiri

Avalik kiri keskonnaminister Villu Reiljanile

Soovime, et laupäeval, 20. mail 2006 Ruhnu saarele minevad jahimehed jätaksid tulirelvad ja jahikoerad koju. Tahame, et Enn Vilbaste Looduskaitsekeskusest saaks oma õilsa aktsiooni lõpule viia. Ruhnu pruunkaru (Ursus arctos), kellele on "teine elu kingitud", peab saama seda Eestimaa mandri metsades vabalt edasi nautida. Seda ei tohi karult võtta jahimees taparelvaga.

Kõigi loodussõprade nimel Fred Jüssi, Rein Maran, Jaan Riis ja Gennadi Skromnov.

PS. Laupäeval alustab Looduse Omnibuss koos Ruhnu elaniku geograaf Kaarel Lauguga saare rahvalt allkirjade kogumist karu kaitseks.

Info Jaan Riis www.looduseomnibuss.ee, 56476297

LISA 19. mai õhtul: karu lubatakse ellu jätta

Minnakse teda uinutama ja mandrile tooma.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.