Uus turismiteenus: vanalaevandusturism

Ehkki merel raiuvad praegu laevadele läbi rüsijää teed jäälõhkujad, on kevadiseks merereisihooajaks hakanud laevareisipakkujad juba valmistuma. Täpsemalt vanalaevade omanikud, kes on vastava turisminduse koondanud ühe veebilehe alla: http://www.historicships.ee/.

Vanade laevadega on kruiise juba varemgi tehtud, tuntuim alus arvatavasti on juuresoleval pildil nähtav kaljas "Iris". Kuid Eestis on haruldasi laevu veelgi - näiteks suurim mootorpurjekas, kolmemastiline "Ernst Jaakson" puhkab Hiiumaal Sõru sadamas. Paraku veel temaga merereisile minna ei saa, kuid saab teha ekskursiooni Hiiumaal ja Sõru puulaevade restaureerimiskeskuses.

Vanalaevaturismis pakutakse lisaks laevadele ka väiksemaid aluseid, programmi on lülitatud ka näiteks Soomaa haabjas ja Peipsi lodi. Viimasega tehakse reise alates Tartust Peipsi suunas või Alam-Pedjale. Võrtsjärvel sõidab 2005. aastal valminud kalepurjekas "Paula", Haapsalust stardib 2003. a valminud iidne rannarootslaste jaala "Vikan" ühe- või mitmepäevasele reisile Väinamere kanti. Kahvelkuunar "Iris" aga seilab mööda Läänemerd Gotlandist Tallinnani niipea, kui jää on kadunud.

"Meie projekt seisab eesti vanalaevanduspärandi populariseerimise ning säästva turismi eest. Pakume vanalaevasõite mitmes Eesti paigus vahvatel Eestile omastel vanalaevadel," võtab vanalaevandusturismi projekti kokku selle üks vedajatest Tanel Laan.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.