Vaja teada: Belgia

http://www.belgique-tourisme.net, http://www.visitflanders.com - turismi-info

Euroopa Liidu pealinna peab nägema – lisaks prantsuse, flaami, saksa ja muudele mõjudele on Brüsselis euroametnikke üle kogu Euroopa ja see rahvaste paabel kajastub ka tänavapildis ja Belgia pealinna elus.

  • Turismi-info: Flandria on madalmaa mida läbivad tihedalt kanalid, seal on kuulsad kunstilinnad Antverpen, Bruge ja Gent. Wallonia asub lõunas ja pakub reisijale mägisemat maastikku ja iidseid losse. Pealinn Brüssel on üks suurimaid maailma kultuurikatlaid, seal asub nii NATO peakorter kui Euroopa Liidu parlamendihoone, samasse on oma peakorterid teinud ka paljud rahvusvahelised organisatsioonid ja suurfirmad.
  • Ilm, loodustingimused: talvel jääb temperatuur napilt plussi, suvel on juunist septembrini napilt üle 20 kraadi. Vihmane ilm on eriti talve poole tüüpiline.
  • Söök: Flaami.Belgia köök on küll väike segu naabrite köökidest, kuid siiski enamuses täiesti omaette klass. Galette´id ehk täidisega pannkoogid on Belgia söögikohtades vägagi tihti menüüs. Friikartulid on ka sealkandis rahvuskööki kuuluv toit, kuid mitte kiirtoiduna, vaid korralikult sektoritena ja maitsestatult õlis küpsetatud. Belgia vaflid on rahvusrestoranidest jõudnud tänavatele: need on õhulised ja üsna paksud, millele saab peale panna magusat või isegi soolast katet.
  • Majutus: Brüsselis on hotellikohad kallid ja neid on raske leida, sest väga palju on inimesi, keda belgia ja Euroopa Liidu pealinna toovad igasugused asjaajamised. Hotell tuleb varakult broneerida, pikemaks ajaks peatumiseks sobib mõistagi kodumajutus kui taskukohasem ja privaatsem variant.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.