Vaja teada: Araabia ÜE

http://dubaitourism.co.ae/ - üldinfo

Araablased on turistide suhtes üsna vastutulelikud, sest teavad, et nende kohaletulek elavdab kohalikku majandust. Tüüpilistes kuurortites on kõik tehtud Lääne turistile mugavaks ja äratuntavaks, kohaliku elu tundmaõppimiseks tuleks massiturismi keskustest eemale rännata, milleks on välisturistide jaoks mõeldud mugavad džiibid koos reisisaatjatega.

  • Ilm, loodustingimused: Araabia on üks kuumemaid kohti: temperatuur võib tõusta suvel ka 50 plusskraadini. Talvel pääseb 30kraadise „jahedusega”. Kohustuslik reisivarustus on servaga (nokaga) müts või pearätik, tugev päikesekreem ja päikeseprillid.
  • Söök: liha grillitakse, kurk ja köögivili marineeritakse. Aga see pole mõsitagi kõik. Houmous (araabiapärane dipikaste), shawarma (kebabisarnane toit, mida valmistatakse väljaspool restorane, lõikudes lihakäntsaka küljest röstitud viile) ja palju muud on veel ka, mida araabia köögist leiab.
  • Majutus: Hindu leiab ka 15 000 dollariliselt hinnatasemelt, kuid samas on ka odavaid turistimajutusi, mis eelkõige mõeldud massituristidele ja paketireisijatele rannakuurortides. Omapärane elamus on ööbimine Dubai kõrbehotellides: ümberringi on liivaväljad, 45 kraadi kuumust, kuid majakese taga on jahe bassein ja toas konditsioneer.
  • Transport: Mitte ainult eestlased pole maasturihullud, araablased ka. Ning turistilegi on üsna praktiline rentida neljaveoline kõrbemaastur, et linnast ja kuurortidest väljas ringi vaadata. Dubais mereretkele minnes on kasulik rentida või tellida sõit väikese mootorpaadiga Abra.
  • Kaubandus, suveniirid: tüüpilisteks suveniirideks on terariistad, mida ostes maksab siiski hinnata toote legaalsust üle piiri tuues ja lennukis tuleks see suveniir anda kindlasti pagasisse, mitte salongi tuua. Palju pakutakse ka kulda ja ehteid, mis enamasti pole rahvuslikud, vaid pärit ida poolt, näiteks Indiast. Käsitöö on odav.
  • Kohalik kultuur ja suhtlemine: usust ja traditsioonidest tulenevad kultuurierinevused tuleb enne Araabiasse sõitu selgeks teha. Näiteks ei sobi kätt suruda kohalikul naisterahval, avalikus kohas ei tohi alkoholi pruukida ja väga nappides riietes ei sobi samuti ringi käia.
  • Ekstreemsused ja nendeks valmisolek: hoolimata karmidest turvahoiatustest ja nõuannetest ameeriklastele hoida madalat profiili pole üldiselt Euroopa turistidel Ühendemiraatides ohtu karta. Peamine on ka mitte eksida kohalike kommete vastu.
  • Alkohol: Araabia on karske. Alkoholi saab osta vaid hotellidest, ööklubist või lennujaama tax-freest. Joogid on kallid ja neid ei või manustada mujal kui sealsamas baaris/ööklubis või hotellitoas.
  • Ramadan: kestab vastavalt kuukalendrile igal aastal ise ajal, ramadani ajal on restoranid päeval suletud. Ramadani ajal ei tohi päikesetõusust loojanguni avalikus kohas süüa, ka poed võivad olla lahti tavalisest hilisema avamisajaga ja hilisema sulgemisajaga.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.