Vaja teada: Austria

Pilt on pärit Austria turismiametilt.http://www.austria.info/ - turismi-info
 

Viin pakub mälestusi kunagise keisririigi hiilgusest ja Habsburgide dünastia aegsetest suurehitistest. Eisriesenwelti koopad on maailma suurimad jääkoopad, mille käikude kogupikkus ulatub 40 kilomeetrini. Barokkarhitektuuri pärl Salzburg tõmbab ligi kõiki Mozarti huvilisi.

  • Ilm, loodustingimused: Austria ida-lääne suunas valitseb üsna erinev ilm. Idas on kontinentaalne, kuumade suvede ja keskmiselt jahedate talvedega. Lääne pool on ilm pehmem, suve ja talve vahelised ilmakontrastid on väiksemad. Austria kõrgmägedes (Alpides) valitseb vastavalt kõrgusele kõrgustikukliima, temperatuur on madalam ja lumeaeg pikem.
  • Söök: Austerlased võidavad toiduauhind oma valgete veinide ja kõrvitsaseemneõlidega. Mõlemat saab nautida Austria rahvusköögiga söögikohas, kuid tüüpiline kohalik rahvusroog koosneb tavaliselt rammusast supist, milles on nuudleid ja klimpe või kapsasupist, praeks on näiteks kuulus Wiener šnitsel ja magustoiduks õunastruudel. Letšo salat (marineeritud tomati ja paprikaga) on samuti pärit Austria köögist.
  • Majutus: iseloomulikuim öömaja Austrias on n.ö alpimajakestes, mida kohtab enim suusakuurortides või mägikülades.
  • Transport: Lennukiga saabutakse Viini, kuid on veel neli rahvusvahelist lennuvälja lisaks pealinnale. Rong on mugav vahend naaberriikidest kohalesaabumiseks, bussiga läheb mägiteedel aega rohkem, kuid suuremad linnad on vaatamata raskele maastikule siiski ühendatud heade kiirteedega. Mägistes piirkondades võib suurtel kõrgustel kohata autoga sõites ootamatut libedust ja udu.
  • Raha, kaubandus, suveniirid: hinnad on üsna kallid, eriti Viinis. Kesklinnas on levinud luksuskaupade poed, kuid suveniiripoode leiab ka – seal pakutakse palju maiustusi (Mozarti-teemalised kommid näiteks), ehteid, pitsid ja tikandid, keraamikat, kristalli.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.