Veematkasportlased ootavad jääminekut

Üleujutatud jõgi kulges kohati võsa vahel ja metsa all.Nagu igal aastal, stardivad ka seekord kevadise veematkahooaja tipphetkedel kanuu- ja süstasõitjad Eesti suurimal veespordiüritusel Leevil. Kuid alles kuu aja pärast. Praegu ootavad harjutajad jääminekut.

29. aprill - 01. mai 2005 toimuvad Eesti meistrivõistlused kärestikuslaalomis. Mis on kärestikuslaalom? "Võidab see, kellel on kõige vähem punkte. Igal võistlejal on kaks katset, kirja läheb mõlema sõidu summa. Jões võib olla nii looduslikke kui ka kunstlikke takistusi," kirjutab Leevislaalomi koduleht. Slaalomitrassi pikkus on minimaalselt 250m. Rallit tehakse aga ca 5-6 km mööda jõge allavoolu, aja peale mõistagi.

Võistluste ajalugu ulatub 60ndate lõppu.

Millal aga rahvasportlased Eesti jõgedele pääsevad, sellest ilmatargad veel vaikivad. Ennustused ei ütle seni midagi konkreetset, korralikuks suurveeks on vaja pikka sooja ja vihma võiks ka tulla. Praegu aga näib, et lähiajal päeval küll soojendab, kuid öösel külmetab. Lumevesi kaob vaikselt ära, lootus on sügisel ja talve alguses tekkinud kõrgel veeseisul, mis pinnases ja veekogudes kinni.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.