Pilt koos asukohaga ehk geosnapping

Koordinaadid N58 56,259 E 026 22,467, kõrgus 164 meetrit.Tihti on reisilt tulles tekkinud küsimus: kus paganama kohas ma siis selle pildi klõpsisin, mitte ei tule enam meelde. Kui aga pildi juures on geograafilised koordinaadid, peaks mälu tasapisi värskenema hakkama.

Üks selline koht, kus kõik maailmas tehtud pildid kantakse nende pildistamiskoha ja -aja järgi kaardile, on Geosnapper.com. Tegemist on väga mugava navigeerimisvõimalusega: otsida saab aadressi, koordinaatide, riigi, teema, märksõna vms järgi. Tulemustest hiirega üle libistades ilmuvad vastavasse aknasse piirkonna kaardid ja pilt ise natuke suuremalt.

Loomulikult võib olla jube tülikas peale pildistamist hakata ka GPSis punkti maha märkima. Kuid selleks on kavalad insenerid mõelnud välja ka GPSiga varustatud fotokad või mobiilid, mis klõpsivad pilte koos koordinaatidega.

Teine võimalus on talletada foto juurde lihtsalt koha aadress, kui see õnnestub tuvastada. Turistimarsruudid tavaliselt siiski läbivad kohti, millel on mingi nimetus. Selle nimetuse järgi saab hiljem otsingu abil pildi Geosnapperi lehel kaardile paigutada.

Aja jooksul saab Geosnapperis hakata nii talletama planeedi ajalugu. Teada on aeg ja ruum, mis pildistatava koha neljamõõtmelises ruumis täpselt määratlevad (lisada saab mõistagi ka pildistamiskoha kõrguse), ajaloolastel on tulevikus sellelt lehelt nii mõndagi välja kaevata.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.