Eestlane kodusadamas

Priit vesilind esitles 8. märtsil tallinnas oma eestikeelset raamatut Esmaspäeval korraldati koguni kaks Looduse õhtut Rahvusraamatukogus järjestikku, sest saabunud oli arvatavasti tuntuim Eesti soost ajakirjanik: Priit vesilind, kes kirjutanud National Geographicusse 30 aastat.

Maailma tuntuima loodusajakirja autor on 4x ka Eestist kirjutanud, nüüd pani kirjastus Varrak need lood ka raamatusse, mida Looduse õhtul esitletigi.

Mida siis kuulus väliseesti ajakirjanik rääkis? panin põrandal istudes (sest saal oli puupüsti täis ja vabu kohti polnud) midagi kirja, enne kui tuled kustutati ja raamatus olevaid slaide näitama hakati, koos autori kommentaaridega muidugi.

61 aastat vana Priit Vesilind on 55 aastat elanud USAs. "Kui räägin inglise keeles, arvatakse, et ma olen laisk, aga tark, kui eesti keeles, siis võin tunduda tobe," alustas ta siiski eesti keeles, ehkki mõnede sõnade meenutamisega oli raskusi. Tõlk esimesest reast aitas ja publik ka. Vesilind sündis pirital kloostri kõrval isa puumajakeses, hiljem leidis raamtust ka selle maja kirjelduse, kus olümpiamänguide eel oli elanikuks venelasi.

1949. aastal põgenes Vesilindude pere Paldiski kaudu Danzigisse ja sealt USAsse. Ülikoolis õppis Priit inglise keelt. Paar aastat olis spordiajakirjanik, mis oli fun. siis magister fotograafia alal. National geographicus alustas 1973. aastal, kirjutas pildiallkirju. Siis oli toimetaja, siis uurimusreiside toimetaja.

1977. aastal avaldas esimese loo Ohio Riverist, mille ääres nad elasid ja kus ta tihti mõtles, kuhu need laevad lähevad.

Teine lugu oli Tahitist.

Ühel päeval ilmus NG toimetusse Lennart Meri, kes tahtis seda imelooma näha, kes sellise eestikeelse nimega oli. Ja nagu arvas, oligi see tegelane eestlane. Meri õhutusel tuli Vesilind 1979. aastal Eestisse. 1989., 1992. ja 2000. aastal ilmusid veel Eesti artiklid NGs, 90ndate alguse Eesti reisil hakkasid asjad juba muutuma. vesilind rääkis, kuidas nad leidsid 1991. a juba esimese rendiauto, milleks oli Volvo ja said kaasa 6 kanistritäit bensiini, sest valitses bensiinikriis. Need pagasnikus käidi ka läbi Läti ja Leedu.

Ja siis läks pimedaks ja hakati slaide näitama... peale pildinäitamist tungles autogrammikütte Vesilinnu ümber murdu.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.