Mis on info veebis? Kuidas on info veebis? Kus on info koht?

Tüüpiline veebi-info on ajalises järjestuses: viimane kuvatakse kuskil esilehel esimesena, talle järgneb n arv vanemaid uudiseid ja siis saab klikkida arhiivilingil.

Tegelikult on see mõistetamatu. Miks nii? Ajakirjandus pole ju ainult päevikud, isegi veebis mitte. Infoportaal selekteerib, mida näidata. Selekteerib, millal näidata ja juhatab, mis on oluline. Postituse aeg pole alati oluline.

Sellepärast peavad vahest ilmuma esiküljele vanad, ammu postitatud lood ja esiküljelt kaduma vaid üheks päevaks, vaid eilseks päevaks inimesi huvitanud lood. Iga päev on teistmoodi, me ei pea ette söötma visiooni, et homme on tegelikult siin kõik samamoodi, lisanduvad vaid selle päeva uudised.

Aga mis siin ikka rääkida. Kõige parem on eeskuju. Aasta tagasi Reisijututuba kolides saigi nii tehtud, et esiküljel on küll tavaliselt 10 lugu ja uusim kõige esimene, kuid kas ühele järgneb teine, teisele kolmas jne, seda ei tea iial ette. Selle määrab ära iga kordumatu päev. Ja vahest on esiküljel kümme lugu, vahest kuus, vahest ilmub kuskilt välja mitme nädala vanune pilt või teade. Sest päev on selline. need lood, mis Reisijututoa esiküljel on, proovivad olla seda nägu, nagu on see päev, mis kestab.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.