Miks minna Kuubasse?

Linke

Elina Kask, Horizon Travel

Riigikorrast tulnud suletusele ja keerulistele suhtele USAga on turism sellel kariibi mere saarel aktiivselt arenenud ainult viimased kümme aastat ning see maa on säilitanud oma eheduse. Kuubas leiab palju kaunist troopilist loodust, imekauneid randu, kütkestavat koloniaalarhitektuuri (mis, tõsi küll, kohati laguneb).
Loomulikult seostuvad Kuubaga rumm, sigarid ja suhkur – Kuuba tuntuimad ekspordiartiklid. Lõppude-lõpuks peitub Kuubas meie jaoks ka lihtsalt uudishimumoment: tegemist on ikkagi ühega viimastest sotsialismikantsidest maailmas, mis vaatamata kõigele edasi eksisteerib.
Havanna pakub suurepärast kultuuripärandit, kus erinevate ajastute mälestusmärgid on selgelt eristunud. Havanna vanalinn, mis lülitati 1982.a. UNESCO muinsuspärandi nimistusse, on näiteks täis kauneid koloniaalarhitektuuri näiteid. Kaasaegne Havanna pakub imetlemiseks 50ndatel ehitatud ameerikalikult laia joonega villasid ja luksushooneid. Silmatorkavaim neist on Kapitooliumi täpne koopia. Lisage sinna juurde tänavatel sõitvad vanad ameerika autod ning tundub, et olete 50 aastat ajas tagasi astunud. Castro ajajärku märgivad revolutsioonimälestised, mis samuti kuuluvad iga linnaekskursiooni marsruuti.
Kuuba elanikud on äärmiselt sõbralikud ja nende muusikalembus imetlusväärne. Tundub, et muusika ja tants on nende jaoks sama hädavajalikud kui vesi ja õhk. Muusikat kostab kõikjalt ning isegi väiksemates baarides on oma bändid, kes nakatavalt salsat mängivad.
Iseenesest mõista kuulub sinna juurde Kuuba rumm, mida pakutakse loendamatute kokteilide koostisosana.
Varadero 12 km pikkune palmidega ääristatud valge liivarand kuulub Kariibi regiooni parimate hulka, kirgassinine rikkaliku floora ja faunaga meri seal on aga sukeldujate paradiis.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.