Reisijad valisid Viking Line’i kõige kliimasõbralikumaks ettevõtteks Soome ja Rootsi vahelises laevaliikluses

Foto: Viking Line

Biokütuse kasutuselevõtt, laevastiku pidev arendamine ning panustamine kodumaisesse tootmisesse olid Viking Line'i olulisemad jätkusuutlikkuse edendamise teod aastal 2023. EPSI Rating 2023. aasta laevaliikluse uuringus valisid reisijad Viking Line'i juba teist korda kõige vastutustundlikumaks laevandusettevõtteks Soome ja Rootsi vahelises liikluses. 

Alates 2023. aasta juunist hakkas Viking Line Turu liinil pakkuma reisijatele võimalust osta oma reisi tarbeks taastuvat biokütust. Valides biokütuse, saab reisija vähendada oma reisi tekitatud heitkoguseid kuni 90 protsendi võrra.

"Biokütuse kasutuselevõtt on hea näide kliimasektori töö ja investeeringute pikaajalisusest. Ehitasime 2021. aastal valminud Viking Glory ja 2013. aastal valminud Viking Grace'i juba algusest peale biogaasi ja taastuvenergiaga toodetud kütuste kasutamiseks. Praegu on jäätmetest toodetud biogaasi turul piisavalt palju, et saaksime hakata seda kasutama meie kliimasõbralikus laevapargis koos vedela maagaasiga. See on oluline verstapost meie üle neljakümne aasta pikkusel jätkusuutlikkuse teekonnal," ütleb Viking Line'i jätkusuutlikkuse juht Dani Lindberg.

Viking Line kasutab rohelist elektrit kõigis sadamates, kus nende laevad on ühendatud maaelektriga. Taastuvatest allikatest toodetud elektri kasutamine vähendab ettevõtte iga-aastast kasvuhoonegaaside heitkogust kuni 780 tonni võrra. Ka laevastiku vanimast laevast Rosellast loobumine 2023. aasta jaanuaris vähendas olulisel määral ettevõtte heitkoguseid.

Viking Line'i keskkonna-alast tööd kiirendavad nii reisijate nõudmised kui ka üha karmistuvad kliimanõuded meretranspordile. Tulevikus suunavad tegevust nii EL-i rohelisele energiale ülemineku programm Fit for 55 kui ka heitkogustega kauplemise süsteem ning Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni IMO kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamise strateegia.

"Tööd on palju, kuid meie jätkusuutlikkuse teekond viib meid fossiilkütusevaba meretranspordi suunas. Järgmistel aastatel mängivad olulist rolli rohelised meretranspordi koridorid, mida me oleme kaasatud arendama nii Turu ja Stockholmi kui ka Helsingi ja Tallinna vahel. Edaspidi on meie tegevustes üha olulisemad strateegilised partnerlused ja jätkusuutlikud valikud erinevatele kliendisegmentidele," ütleb Dani Lindberg.

Viking Line on Soome suurim mereveo sektori tööandja ning kodumaise töö ja heaolu toetamine on osa ettevõtte missioonist. Helsingi ja Tallinna vahel sõitev Viking XPRS läks Soome laevaregistrisse märtsis 2023 ning sellega seoses liitus laeva 175-liikmeline meeskond Soome palgasüsteemiga. Samal kuul omistas Soome Tööliit Viking Line’ile Avainlippu märgi, mis kinnitab, et vähemalt pool konkreetsest tootest või teenusest on Soome päritolu. Viking Cinderella liitus Soome laevaregistriga selle aasta märtsis.

Viking Line'i 2023. aasta jätkusuutlikkuse aruanne on tervikuna leitav siin.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.