Miks kindlustus mõnikord kahju ei hüvita? Millised on variandid?

Pexels

Foto: Pexels.com

(Sisuturundus)

Liikluskindlustus kahjuks päris kõiki tavapäraseid sõidukitega juhtuvaid olukordi ei korva. Näiteks vandaalitsemine.

Õnneks on olemas ka teisi variante kindlustuskaitseks, mille abil oled kaitstud rohkemate juhtumite eest. Arutleme artiklis erinevate kindlustusvõimaluste üle ning vaatame, kas ehk kaskokindlustus on just Sulle õige lahendus.

Sõidukitele pakutakse kahte erinevat kindlustusvõimalust - liikluskindlustus ja kaskokindlustus.

Vaatame, mida need endas hõlmavad

1. võimalus: liikluskindlustus (kohustuslik)

Liikluskindlustus on kohustuslik ning kõik liikluses osalevad sõidukid peavad omama kehtivat liikluskindlustust. Igasuguse kahju, mis on Sinu tekitatud teistele isikutele ja sõidukitele, on kaetud liikluskindlustuse poolt. Küll aga jääb hüvitamata kahju, mille Sa ise tekitad enda sõidukile.

Liikluskindlustuse põhimõte on kogu Euroopas sarnane. Kindlustusega korvatakse isikukahju ja invaliidsust kuni 5,6 miljoni euro väärtuses ning varakahju (näiteks sõidukid, hooned, tänavavalgustuse postid) kuni 1,2 miljoni euro väärtuses. Samuti, nagu ka Eestis, peab sarnaselt ka mujal Euroopas olema kõigil liikluses osalevatel masinatel kehtiv liikluskindlustus.

Liikluskindlustus võib puududa vaid neil sõidukitel, mis ei osale liikluses.

Kuna liikluskindlustus hüvitab vaid selle kahju, mille oled teistele põhjustanud, aga Sinu enda varale tekkinud kahju jääb Sinu enda kanda, siis tasub mõelda ka kaskokindlustuse peale.

2. võimalus: kaskokindlustus (vabatahtlik, küll aga soovituslik)

Teine võimalus olla liikluses hästi kindlustatud on teha kaskokindlustus. Kaskokindlustus on vabatahtlik kindlustus, mis kaitseb just auto omaniku ehk kindlustusvõtja autot. Juhul kui toimunud õnnetusjuhtumis oled ise süüdi, siis Sinu kohustuslik liikluskindlustus katab teistele osapooltele tekitatud kahju ning tänu kaskokindlustusele, saad taotleda ka enda autole tekkinud kahju katmist.

Kusjuures erinevalt liikluskindlustusest, katab kaskokindlustus ka varguse ja vandalismi kahjusid. Näiteks kui on auto aken sisse löödud, siis tänu kaskokindlustuse olemasolule, saad esitada kindlustusnõude.

Kaskokindlustus annab eriti suurt kasu just neile, kellel ootamatud remonttööd eelarvesse lihtsalt ei mahuks ning puuduksid selleks vastavad vahendid. Tänu kaskokindlustusele oled aga kaitstud. 

Kuidas kujuneb kaskokindlustuse makse ning kas tegu on õiglase hinnaga?

Kaskokindlustusmakse arvutamisel võetakse arvesse autoga seonduvaid riske ja auto kasutusviise. Seetõttu näiteks liikluses sagedamini osalevate sõidukite, nagu taksod, riskid õnnetusteks on protsentuaalselt suuremad ja seetõttu on ka nende kindlustusmakse tavapäraselt kõrgem.

Sealjuures arvestatakse hinna määramisel kõikide taksode kindlustusjuhtumite ajalugu, samas iga üksikisiku tavapärast sõidukogemust ja -käitumist arvesse ei võeta.

Cachet on siin, et tuua muutusi

Cachet tuleb siinkohal äpitaksode juhtidele appi ning on muutnud kindlustuse neile kättesaadavamaks. Me soovime keskenduda mitte lihtsalt klientidele, vaid olla isikukesksed. Oleme olemas Sinu huvide ja õiguste kaitsel ning abistame kindlustusandjatega läbirääkimistel, just selliselt, et platvormitöö tegijatel on tagatud õiglased kindlustuskokkulepped.

Cacheti läbi kindlustades saad isikupärase ja Sulle kohendatud hinnaarvestuse ehk siis tasuda tuleb vaid tegelike sõidutundide järgi. Näiteks:

  • Sõites nädalas alla 40 tunni, on võimalus teha valik väiksema kaskokindlustuse paketi peale. Nii hoiad võrreldes varasemaga oluliselt kokku.
  • Juhul kui sõitmissagedus muutub, on äpis võimalik vaid paari liigutusega enda kindlustuspoliisi muuta
  • Muuhulgas saad Cachet äpis hoida silma peal enda sõiduajalool ja leida just Sulle otstarbekad pakkumised
  • Lisaks saad äpi kaudu hõlpsalt kahjunõudeid esitada, kui selleks peaks vajadus tekkima

Lisaks oluline mõttetera seoses taksode ja kaskokindlustusega. Et saada soodsamalt hakkama, valivad mõned taksojuhid oma sõidukile tavalise kaskokindlustuse, mitte aga taksole mõeldud kaskokindlustuse. Küll aga võib kindlustusjuhtumi korral kindlustusandja hoopiski kindlustusnõude tagasi lükata või vähendada saadavat kindlustushüvitist võrdeliselt selle osa võrra, mille jagu oled kaskokindlustuse eest takso kaskoga võrreldes vähem maksnud. Võib isegi juhtuda, et kindlustusandja määrab 3-5 korda kõrgema omavastutuse selle eest, et pole valitud autole selle kasutusalale vastavat kindlustuskaitset.

Seega, vältimaks õnnetusjärgseid vaidlusi ja tagamaks endale korraliku kindlustuskaitse, on mõttekas valida just taksodele mõeldud kindlustuspoliis ning seda nii liikluskindlustuse kui kaskokindlustuse osas.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.