Reisimine suvepuhkusel - kas reisikindlustust on tarvis? Riskid ja summad

Reisimine suvepuhkusel.

(Sisuturundus)

Statistika näitab, et kõige enam reisivad inimesed  just suvehooajal, kuna siis võetakse enamasti pikemaid puhkuseid. Selle aasta suveks on peale kahte pandeemiast räsitud aastat oodata tihedat reisiperioodi ning iga reisija peaks mõtlema oma reisi kindlustamisele, et eesootav puhkus tuleks võimalikult murevaba ja rahulik.

Miks teha reisikindlustus?

Reisikindlustus katab võimalikud kulud kui peaksid reisil haigeks jääma ning ka muud reisihäired, nagu näiteks lendude hilinemine või hädaolukorras koju tagasi pöördumine ja reisi  ärajäämine. Ilma reisikindlustuseta võivad sellised reisi katkestused maksta terve varanduse. Paljudel juhtudel kaotab klient eelnevate broneeringute eest makstud raha ning peab lisaks tasuma ka uute broneeringute eest. Reisikindlustuse olemasolul hüvitab kindlustatud juhtumid aga kindlustusandja. 

Lisaks katab reisikindlustus rahalise kahju, mis on tingitud paljudest teistest ettenägematutest sündmustest, nagu vargus, meditsiinilised hädaolukorrad, pagasi kaotsiminek jne, millele reisi planeerides tavaliselt ei mõeldagi.

Eesti reisikindlustustest pakub Gjensidige näiteks järgmisi eeliseid:

  • Reisiabi24 telefoni teel pakutav abi ööpäevaringselt
  • Korduvreisikindlustuse võimalus
  • Tasuta aktiivse puhkuse kaitse
  • Õnnetuse korral lähedase kohalesõidu ja majutuskulu katmine
  • Laiaulatuslik terrorismi lisakaitse
  • Rendisõiduki omavastutuskindlustuse pakkumine
  • Võimalus kindlustada ürituse ärajäämise vastu
  • Spordivarustuse kindlustamise võimalus
  • Suurim pagasi hilinemise hüvitis turul
  • Eraisiku vastutuskindlustus

Reisikindlustuse riskid ja nende summade kontrollimise olulisus

Enne reisikindlustuse soetamist on oluline üle vaadata kindlustatavate juhtumite hüvitispiirid - kas need katavad võimalikud kahjud sinu valitud sihtkoha riigis kui peaks suurem õnnetus juhtuma. Mis väärtuses on kindlustatud sinu pagas ning mida reisil plaanitakse teha. Reisi iseloomust tulenevalt tuleb tähelepanu pöörata, kas planeeritav tegevus reisi ajal on kindlustustingimuste alusel kaetud.

Reisikindlustust ostes on vajalik teada reisi kuupäevi, sihtkohta, reisijate vanust ning vajadusel tuleb ära märkida ka sporditegevus reisi ajal. Just viimasega tuleks olla aus, kuna ohtliku harrastusega või võistluste- ja ekstreemspordiga tegelemisel on risk sattuda õnnetusse suurem ja kindlustuslepingus peab see olema märgitud. Gjensidige kindlustuse veebis saad ise vormistada endale reisikindlustuse, valides kolme kindlustuskaitse vahel: mini, standard või ekstra kindlustuskaitse. Võrdle ja vali, millised kindlustuskaitsed ja kindlustussummad sobivad just sinu reisiga. .

Kokkuvõttes

Reisiga võivad alati kaasneda ettenägematused - viimase hetke lennu tühistamine, pagasi kaotsiminek, äkiline haigestumine või õnnetusjuhtum. Seetõttu on oluline end kindlustada ja reisikindlustus on selleks parim viis.

Tuletame meelde, et reisikindlustuse sõlmimise aluseks on kindlustustingimused, mis kirjeldavad olukordi, mida kindlustusselts loeb kindlustusjuhtumiks või mis juhtumid on välistatud. Seetõttu on väga  oluline võtta veidi aega, et oma reisikindlustuspoliisi tingimused hoolikalt läbi lugeda. Kui teil tekib kindlustuse kohta küsimusi, võtke julgelt ühendust oma kindlustusandjaga.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.