Põhjamaade suurima turismimessi partnermaaks sai Eesti

Matka

Helsingis toimuval Põhja-Euroopa suurimal turismimessil MATKA on olnud erinevaid kaugeid eksootilisi partner-riike, järgmise aasta jaanuarikuus toimuva messi partnerriigiks Eesti. Eesti on fookuses nii messi uudiskirjades, sotsiaalmeedias, lavaprogrammis kui ka messialal, kus Soome turismiprofessionaalid ja ka külastajad saavad tutvuda põhjalikult oma lõunanaabri uute vaatamisväärsuste, majutus- ja tegevusvõimalustega.

„Eesti valik partnermaaks on loogiline samm, arvestades, et vastutustundliku reisimise populaarsus kasvab põhjanaabrite hulgas hoogsalt. Ühelt poolt pole kunagi ajaloos olnud nii lihtne ja soodne kaugele reisida, teiselt poolt pööratakse tähelepanu just lähireisidele ning kasvamas on noorte põlvkond, kes peab oluliseks ökoloogilist jalajälge,“ kommenteeris EASi turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli.

„Eesti on MATKA messi külastajatele tuttav, paljudele kiire meelelahutusreisi ja ostlemise sihtkohana. Tänu ulatuslikule turundusele ja kommunikatsioonile usume, et see pilt saab oluliselt mitmekesisem. Meil on hea meel, et saame pakkuda messi raames Eesti eksponentidele võimaluse kohtuda potentsiaalsete klientidega,“ rõõmustas MATKA messi müügijuht Anna Suominen.

Suoma ehk Soome turismiorganisatsioonide ühingu tellitud uuringu järgi plaanib sel suvel Soomes reisida kolmveerand soomlastest. Seejuures tervelt kolmandik 25–34-aastaseid peab oluliseks Soomes reisimist, sest see on loodussäästlikum. Sameli näeb selles olulist potentsiaali ka Eestile. „Meie võti Eesti–Soome turismisuhetes on korduvkülastused. Neid saame tasemel hoida siis, kui soomlane tajub Eestit nagu võimalust reisida oma kodumaal, külastades erinevaid põnevaid paiku ja sündmusi. Seda enam, et reis ka näiteks Lõuna-Eestisse on paljudele Helsingi piirkonna elanikele tunduvalt lühem kui Põhja-Soome minna,“ selgitas Sameli.

Kliimateemade nihkumisest peavoolu leiab üha enam märke ka reisimaailmas. Soomes kodanikualgatusest sündinud rühmitus Maata Pitkin korraldas mullu alternatiivse ürituse MATKA messile. Tänavu aprillis leppisid organisatsioonid kokku koostöös, mille eesmärgiks on levitada inspiratsiooni ja infot säästva reisimise võimalustest – näiteks reisimisest rongi või rattaga.

Eestist on tuleva aasta jaanuaris messil end soomlastele tutvustamas oma stendiga kümneid ettevõtteid ja sihtkohti kõikjalt üle Eesti. Turismiarenduskeskusel (Visit Estonial) eraldi stendi pole, selle asemel pakutakse Eesti eksponentidele kommunikatsiooni- ja turundustuge, koordineeritakse kõigi Eesti stendide ühistegevust ning Eesti kui terviku nähtavust messihallis.

„Messi partnerina jätkame oma +1 strateegiat ehk teeme koos messil osalevate eksponentidega kõik selleks, et Soome külastaja saaks messilt inspiratsiooni külastada järgmisel aastal Eestis ühte uut sihtkohta, muuseumit või kultuurisündmust, käiks perega ühes uues seikluspargis, sõpradega uues restoranis või võtaks Eesti-reisile kaasa veel vähemalt ühe sõbra, kes Eestit hästi ei tunne,“ ütles Sameli.

MATKA toimub Helsingi messikeskuses 15.-19. jaanuarini. Esindatud on 85 maad, messi korraldatakse juba 34. korda ning seda külastab igal aastal keskmiselt 65 000 inimest.

Fotol on kujutatud Eesti ala MATKA messi hallis 2018. aastal.

Asukoht

60.20226, 24.9361324

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.