Solarises püstitati asukohapõhise sotsiaalvõrgu Foursquare´i rekord

Solarises võis reede õhtul näha tavalisemast suuremat tunglemist, kus inimesed, silmad mobiilis ringi liikusid. Solarisesse ja EMT esindusse Solarises logiti sisse asukohapõhise sotsiaalvõrgu Foursquare kaudu. Kokkukutsutud osalesid flash mob-sarnases ürituses, et kokku saada üle 50 sisseloginu samas kohas. Selle eest saab Foursquare´is Swarm-märgi, mis juhtus Eestis esmakordselt ja ka maailmas on see mitte just väga tihedalt juhtuv sündmus.

EMT ja Solarise keskuse korraldatud üritusel logis end ühes kohas läbi ülemaailmselt populaarse GPS-i põhise Foursquare-rakenduse nutitelefoniga sisse 89 inimest, kes said rekordi tõestuseks endale “Swarm” staatusemärgi. 

Foursquare on GPS-i põhine sotsiaalvõrk, mille külastajate arv on maailmas tõusnud kuue kuuga poolelt miljonilt neljale ning millele Maailma Majandusfoorum andis septembris “Tehnoloogiapioneer 2011” nominatsiooni. 

Foursquare võimaldab kasutajal läbi GPS-positsioneeringu saada lähikonna sõprade, asutuste, söögikohtade, sooduspakkumiste, ettevõtete või ükskõik milliste maamärkide kohta infot ning ka ise lisada nii uusi sisestusi kui kommentaare. See on ka kasulik näiteks reisil olles, sest paikade kohta lisatakse ka kommentaare ja "mida teha" ülesandeid, mida saab kohal ollas "täita". Foursquare´i põhiline kasutus toimub mobiilitarkvaraga, mis on allalaaditav Androidile, Windows Mobile´ile, iPhone´ile ja Symbianile, tulemusi saab vaadata ka Foursquare veebist ja lauaarvuti klientidega - näiteks Tweetdeckiga.

Reisijututuba osales samuti ja oli nende 89 sisseloginu seas. Foursquare´i kõrval on ka teine populaarne asukohapõhine sotsiaalvõrk - Gowalla, mille Tripi ehk mitmetest punktidest koosnava teekonna on ka Reisijututuba kokku pannud. Eesti esimene Gowalla Trip sündis siin ja nüüd on Reisijututoal tehtud ka Põhja-Matsalu tornide Gowalla Trip. Kui Gowalla omab rohkem potentsiaali turistidele (saab lisada pilte ja "trippe"), siis Foursquare on rohkem kohalikele ja mängulisem oma "Mayoritega" ning erinevad asutused (söögikohad, hotellid, kaubandusettevõtted) võivad "sisseloginutele" pakkuda soodustusi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.