Finnair alustas blogimist

Toimetusele saabunud pressiteates öeldakse, et Finnair, see tuntud põhjamaine lennufirma, alustas ka blogimist.

Sulaselges eesti keeles pressiteatega tutvustatav blogi on siiski inglise ja soome keeles, aga eks lugege ise. Kasutatud on vabavaralist Wordpressi, mis on blogi jaoks üks levinumaid platvorme. Ka Estonian Airil on juba mõnda aega oma blogi, mille uudiseid ka Reisijututuba avaldab. Nüüd aga pressiteade.

Finnair on üks esimesi rahvusvahelisi lennufirmasid, kes avas oma korporatiivblogi. Aadressilt http://blogs.finnair.com leiab paljude Finnairi spetsialistide, sealhulgas ka tegevjuhi arvamusi ja kommentaare. Esimesed postitused ajaveebis puudutavad keskkonda, teenindust ja tootmisküsimusi. Finnairi blogi saab lugeda soome-ja inglise keeles.

„Lennundus on keerukas masinavärk, mis pakub teenuseid tuhandetele inimestele.  Seega on mõistetav äri-ja puhkusereisijate suurendatud tähelepanu ohutus- ning teenindusalaste küsimuste suhtes," ütles Finnairi Eesti müügidirektor Jan-Michael Nigmann. Kuna laiem avalikkus on lennundusest väga huvitatud, on meie blogi eesmärgiks suurendada läbipaistvust lennunduses toimuvast, pakkudes oma huvirühmadele paremat teenust ning näidates, mis toimub kulisside taga." selgitas Nigmann.

Blogimine annab hea pildi Finnairi laialdasest oskusteabest, käsitlemist leiavad paljud lennundusega seotud küsimused ja probleemid. Ajaveeb võimaldab Finnairil suhelda interaktiivselt päevakohastel teemadel kogu ühiskonnaga.

Finnairi blogist leiab sissekande Finnair tootmise juhtimise eest vastutava Ville Iho sulest, kes kirjutab lähemalt, kuidas halvad ilmastikuolud mõjutavad lennuliiklust.

„Lennugraafikuid ning nende kaudu kümnete tuhandete klientide päevaplaane ei saa teha ilmateadete põhjal. Lennufirma ei saa öelda oma reisijatele, et nad peavad hommikusöögi kiiremini lõpetama, sest lennu väljumine sõltub jääeemaldamisgraafikust. Kahjuks soodustab dünaamika alati viivitusi," kirjutab Ville Iho.

Kati Ihamäki, Finnairi asepresident jätkusuutliku arengu alal, käsitleb oma blogi postituses „Öko reis või ego reis" lennundusega seotud teravaid keskkonnaprobleeme ning reisijate valikuid. Kati Ihamäki arvamust loe lähemalt aadressilt http://blogs.finnair.com/.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.