GPS träkid matkajatele

Peab vahepeal meelde tuletama, et on olemas selline koht, kus Eestis matkajad saavad omale GPS-träkke laadida. oleme Reisijututoa matkadest üht-teist salvestanud. Pildilingid ja träki kaardile kantud joon ka juures.

Mujal maailmas on sellistest lehtedest GPSi omanikele palju kasu. Näiteks siin, kus on GPSi träkina võimalik GPSi salvestada üks lopergune ring (link viitab GPX-failile), mis on Londoni tasulise sissesõidu piirjoon. Boonusena saab ka waypointid olulisematele vaatamisväärsustele, mis tasulise ala sisse jäävad. Nimelt tuleb Londonis tasuda kesklinna jõudmise tasu ja kuskil pole ees piletikontrolöre. Pileteid kontrollitakse numbrituvastuse abil: kaamera registreerib auto regtistrimärgi ja kui selle auto eest makstud pole, järgneb kompsaka trahvi nõue, mille leiab hiljem postkastist.

Häid GPSi träkke leiab sellest saidist veel. Reisijututoa träkid on kah kirjas.

Kuidas oma GPS-träkk kaardile saada? Selleks sobib näiteks GPSU, mis kannab teekonna suvalisele digikujul kaardile. Enne on vaja natuke kalibreerida ka.

SÕNASELETUSI:
  • Träkk / track - GPSi jaoks sobiv teekonnapunktide kogum, mille järgi saab taasesitada läbitud teekonna arvutis või GPSis või kujutada graafiliselt mõnel aluskaardil. Sisaldab geograafilisi koordinaate, kellaaega ja kõrgust merepinnast (tavaliselt).
  • GPX - tegelikult üks XML-fail, mida oskavad lugeda GPS-seadmed. Selle faili saab salvestada GPSi ja siis on seal näha failis kirjas olnud teekonnapunktid ja waypointid* (* - vt allpool)
  • Waypoint - teekonnapunkt ehk huvitav geograafiline punkt. Seda iseloomustavad geograafilised koordinaadid, punkti liik ja kõrgus merepinnast. Täpsus mõni meeter. Liik tähendab, kas tegemist on monumendi, bensiinijaama, WiFi hotspoti, raudteejaama vms vajaliku liigitatud objektiga.
  • GPSU - hea (tasuta) programm, mis aitab GPSist andmed arvutisse laadida, neid redigeerida ja visualiseerida. Näiteks saab kalibreerida kaarte ja GPSi andmed kaardile kanda.
     

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.