Viking Line müüb Isabella, Tallinn-Helsingi piletid ostetakse tagasi

Viking Line müüs reisiparvlaeva Isabella, mis pidi suveperioodil tulema tihendama sõidugraafikut Tallinna ja Helsingi vahel.

Reisiparvlaeva Isabella müük moodustab ühe osa Viking Line’i pikemaajalisest strateegiast, kirjutab laevafirma oma saadetud teates. Viking Line otsustas juba 2009. aastal laeva Viking Grace projekteerimise alustamisel, et Isabella müüakse ühe osana algsest finantseerimiskavast. Isabella on olnud müügis 2012. aasta suvest alates ja laev pakkus huvi ka mitmetele rahvusvahelistele ettevõtetele. Laev müüdi lõpuks Tallink Grupile.

Isabella sõitis varem Turu ja Stockholmi vahel, kuni uus Viking Grace ta 2013. aasta jaanuaris välja vahetas. Seejärel asendas Isabella mõned nädalad dokis olnud Amorellat ning pärast seda on laev olnud Turus dokkimist ootamas. Kuna algselt paistis, et laeva müük ei saa teoks enne suve, plaanis Viking Line tuua Isabella ajutiselt 2013. aasta suveperioodiks Helsingi–Tallinna liinile. See varuplaan langeb nüüd laeva müügi tõttu ära.

"On väga kahju, et müümise aeg sattus hooaja algusele sedavõrd lähedale. See tekitab kindlasti probleeme ka meie töötajatele, kes on andnud oma  panuse ettevõtte suvise tegevuse planeerimisse ja teostamisse," nentis Viking Line’i tegevdirektor Mikael Backman.

Viking Line võtab ühendust kõigi reisi broneerinud klientidega. Laeva müügi tõttu on Isabella suvine sõiduplaan Tallinn-Helsingi liinil tühistatud. Samuti on tühistatud kõik Isabellale tehtud broneeringud. 

Aprilli jooksul saadetakse kõigile Isabellale reisi broneerinutele kompensatsiooniks kinkekaart. Kinkekaardil on kolm erinevat reisivarianti, millest saab valida endale sobiva kaardi kehtivusaja jooksul. Kui Isabella broneeringu eest on juba makstud, siis võetakse ühendust tagasimakse tegemiseks. Viking Line palub vältida infopäringuid telefoni teel.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.