Tallinki uus laev Megastar pälvis kõige kõrgtehnoloogilisema RO-PAX laeva auhinna

Tallink Megastar

Tallinki uus laev, mis liigub veeldatud gaasi ehk LNG jõul (see pumbatakse nagu kütusevedelik madalal temperatuuril tankidesse ja põletatakse ära, nii et järgi jääb vaid veeaur), sai kõrgtehnoloogia-auhinna.

Lisaks Tallinkile anti auhind üle ka Meyer Turku laevatehasele ning dSign Vertti Kivi & Co. ja Aprocos sisearhitektuuribüroodele.

Žürii tunnustas Megastari LNG-d kasutavate kahekütuseliste mootorite kontseptsiooni edasiarendamise eest. Žürii hindas, et Megastar näitab suunda nii ökonoomsuse kui ka madalate emissioonide, mürataseme ja kütusetarbimise vallas. Mõnikord võib laev ka sutsu diislikütust tarbida, et LNG osa üles soojendada või avariiolukorras. 

Kogenud spetsialistide projekteeritud laevakere on aga veelgi aidanud vähendada laeva energiakulu, mis on väiksem ka teisest Tallink Shuttle'i kiirlaevast Star vaatamata sellele, et Megastar on suurem ja mahutab rohkem reisijaid.

Lisaks on Megastaril suured, uuenduslikud ja atraktiivsed reisija-alad, mis teeb laevast Tallinna–Helsingi liinil tõeliselt unikaalse ro-pax-laeva.

Auhinna võtsid vastu Shippaxi 2018. aasta laevanduskonverentsil Tallink Grupi juhatuse esimees Janek Stalmeister ja juhatuse liige Andres Hunt. Auhinnaga kaasnev autahvel paigutatakse Megastarile.

Megastari ehitus algas 4. augustil 2015 ning avareis Tallinnast Helsingisse toimus 2017. aasta 29. jaanuaril. Laeva ehitas Soome laevatehas Meyer Turku, sisekujunduse lõid Soome sisarhitektuuribürood dSign Vertti Kivi & Co. ja Aprocos. Laeva välisilme disainis Tallink Grupi peadisainer Joel Renno. 

Vaata lisaks Tallinki blogist.

Asukoht

59.4454643696, 24.7654673336

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.