Sõtke Stonehenge saab Eesti suurimaks muinas-Eesti vaatamis-väärsuseks

Täna alustati Sõtke linnuse maa-ala puhastamist võsast, sest hiljuti tehtud kosmosemõõtmised Lidariga paljastasid Sõtke linnuse ringvalli ideaalse ringikujulise olemuse, mis vihjab sellele, et tegemist võib olla eestlaste iidse pühapaiga - Stonehenge´iga. Ilmselt asusid algselt ringvallil ka ringikujuliselt püsti pandud hiiglaslikud kivirahnud, mis kavatsetakse betoonist uuesti valada.

"LIDARi kõrgusmudeli kohaselt on Sõtke muinaslinnuseks peetav ringvall täiesti veatult korrapärane ring läbimõõduga 77-78 meetrit," kirjutas Valdo Praust hiljuti Facebookis. Sellest saigi alguse Märjamaa lähedal asuva võsastunud ala uurimine.

Tulevikus võiks Eesti Stonehenge´is kohati vanad puud säilitada, nagu on säilitatud iidne tempel Ta Prohm Kambodžas, jättes alles vanad linnusel kasvavad puud, räägivad muinaseksperdid ühest võimalusest loodus- ja arheoloogiamälestiste kooshoidmiseks:

Esimeses etapis juba sel turismihooajal aga taastatakse ringvall ja sissepääsuteed, pügatakse muru ning paigaldatakse jäätisekioskid:

1. aprill 2013

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.