Nortali osalusel loodud COVID-19 reisirakendust SimplyGo testiti edukalt lendudel Araabia Ühendemiraatidesse

SimplyGo äpp. Allikas: SimplyGo

Nortali osalusel loodud digitaalset terviseandmete platvormi ja rakendust SimplyGo testiti edukalt väikese rühma lennureisijatega, kes lendasid Saksamaalt ja Eestist Araabia Ühendemiraatidesse. Testi käigus katsetati reisijate COVID-19 staatuse korrektset kuvamist ning andmete kõrvutamist riiki sisenemise nõuetega. Test viidi läbi koostöös rahvusvahelise lennundussektori IT lahenduste pakkujaga SITA, kasutades nende Health Protect ökosüsteemi.

“Kogu maailm otsib toimivaid lahendusi, mis võimaldaks reisida taas turvaliselt ja efektiivselt. SimplyGo ja SITA ühise testiga oleme jälle sammukese sellele lähemale astunud,” sõnas Nortali partner ja SimplyGo üks asutajaliige Taavi Einaste.

“Rakendus ise töötab väga lihtsalt – mõne klikiga tellid oma COVID-19 testi tulemuse või vaktsineerimise kohta käiva informatsiooni haiglast või laborist, millele seejärel saab ligi vastavalt vajadusele lennufirma või piirikontroll. Puudub igasugune paberimajandus või triipkoodid, andmeid hallatakse turvaliselt ja kaitstuna pettuste eest,” lisas Einaste.

Test toimus  jaanuari lõpus, mil osa testrühmast lendas otselennuga Münchenist Araabia Ühendemiraatidesse (AÜE), teine osa lendas vahepeatumisega Tallinnast Frankfurti ning seejärel Dubaisse.

Reisijad said enne lennureisi testi teinud laborist oma SimplyGo rakendusse kas positiivse või negatiivse COVID-19 tulemuse või polnud neil testi üldse tehtud. Reisijad, kel oli negatiivne COVID-19 test, said loa teha check-in ning minna lennule. Need, kel polnud kehtivat testitulemust või oli test positiivne, lükati süsteemi poolt tagasi ega lubatud pardale.

Andmed salvestati turvaliselt SimplyGo platvormil ning reisija soovil edastati asjakohane info lennufirmale ja piirikontrollile, kes vastutavad pardalemineku ja sihtriiki sisenemise eest AÜE-s. Integratsioon AÜE riiklike süsteemidega toimis läbi SITA Advance Passenger Processing (APP) platvormi. SimplyGo rakenduse integreerimine APP platvormiga, mis on osaks SITA Health Protect ökosüsteemist, automatiseerib ja lihtsustab terviseandmete kaasamist olemasolevatesse protsessidesse, mis lennufirmadel, lennujaamadel ja riikidel on juba kasutusel.

SITA Health Protect ökosüsteem võimaldab andmete liikumist ning käitub sillana erinevate tervisepasside lahenduste, lennufirmade, lennujaamade ning riikide vahel. See sisaldab endas erinevaid lahendusi, muuhulgas SITA Health ETA (Electronic Travel Authorization), SITA APP (Advanced Passenger Processing) ja SITA Flex, mis aitavad monitoorida lennujaamas reisijate liikumist. Integreerides SITA olemasolevaid lahendusi SimplyGo-ga on riikidel ja lennuettevõtetel võimalik olla kursis reisijate tervise staatusega ning teha informeeritud otsuseid, kel on lubatud reisida.

SimplyGo teeb koostööd ka Eesti ja WHO projektiga

Üks SimplyGo asutaja Nortal kuulub Eesti IT-ettevõtete konsortsiumi, kes koostöös Eesti valitsuse ja WHO-ga töötavad välja rahvusvahelist turvalist raamistikku vaktsineerimisandmetele. SimplyGo ja konsortsium teevad koostööd, et arendada andmete turvaliseks liikumiseks standard, mis võimaldab reisijate terviseandmeid kontrollida ning jagada reisimise tarbeks COVID-19 ning teisi terviseandmeid vastavalt vajadusele.

SimplyGo äppi ja platvormi arendab rahvusvaheline ettevõte ION Access & Health, mis on Eesti Lennundusklastri liige.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.