MÜÜA: säästlikud LED-pirnid, 7 W

Müüa kvaliteetsed LED-pirnid, mis sobivad tavalisse, E27 pirnisoklisse. Võimsus 7 W tähendab, et LED-lamp põleb sama eredalt, kui 60-vatine hõõglamp. Töötab 85-260 voldiga, põledes sõltumata pingest sama heledalt. 

HIND: 7 eurot tk

Vastab standarditele CE, RoHS, 3C.
Valgustugevus 650 luumenit.
Sokkel ja tüüp: JDR E27
LED-i värvus: "soe valge" ehk sarnaneb hõõglambile, 3000-4500K ±5 %
LED-i tüüp: 5050 SMD LED-dioodid
Efektiivsus: 80% väiksem voolutarve võrreldes hõõglambiga.

Müün, kuna kuplisse sobisid pigem 360-kraadise valgustusnurgaga pirnid (näiteks maisitõlviku-tüüpi), need aga on kohtvalgustisse sobivamad.

Tööiga on LED-pirnil ca 60 000 tundi, mis on kordades pikem, kui elavhõbedat sisaldavatel säästulampidel või veel lühema elueaga hõõgniidiga pirnidel. Et tööiga ei lõpeks varem, tuleb LED-ide puhul vältida nende järjest põlemist rohkem kui 16 tundi. 

Lambipirni korpus tagab suundvalgustuse 180° nurgaga, seega ei sobi see ühtlaselt igas suunas valgust kiirgavatesse kuplitesse, vaid pigem kohtvalgustitesse.

Mõõtmed: 114m pikk ja 59 mm läbimõõduga (võib mitte mahtuda kitsamatesse tavalistesse kuplitesse, kus on arvestatud keskmise hõõglambiga).

LED-pirn on tulevik. Ja ka hind pole neil enam ulmeline, nagu mõni aasta tagasi. Lisaks teeb LED-pirn oma hinna tasa väga kiiresti - elektrit kokku hoides ja tunduvalt pikema tööajaga.

Küsi lisa kaido@hot.ee.

Mida LED-pirnidega veel lahedat teha saab, mida hõõgpirnidega ei saa? Aga näiteks isetehtud paberkuplit, mille sisse võib julgelt "külma" LED-pirni panna. Õpetus on siin:

Nii näeb välja LED-pirn tavalises allapoole suunatud valgusega kuplis:

Kollane LED valgus, 7 W

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.