Viis kohta Helsingis, kuhu lastega üheks päevaks minna

Kui oled mõne laevafirma sooduspakkumiste klubi liige, siis ikka juhtub, et sajab postkasti järjekordne sooduspakkumine poolmuidu Helsingis ära käia. Kui lapsed ka kaasa võtta, siis kuhu minna?

Reisijutud.com proovis ise järgi ja siin on viis soovitust, kuhu minna lastega Soome.

Testitud.

1. Korkeasaari loomaaed

Loomaaed saarel - see on põnev koht. Suvehooajal (1. mai kuni septembri lõpp) saab sinna otse Helsingi kesklinnast Kauppatori juurest laevaga. Talvel peab rohkem võimlema - Metrooga Kulosaarele või bussiga Korkeasaari peatusse ning sealt silda mööda loomaaeda. Niimoodi lähenedes on lastepilet 6, täiskasvanute oma 12 eurot. Kui tuled laevaga, maksab laevapilet vastavalt 9 ja 18 eurot ning loomaaed on tasuta.

Korkeasaari on mõnus kompaktne linnaloomaaed, kus lisaks väliaedadele ka mitu suurt siseruumi roomajate, kalade ja troopiliste loomadega. Soojemal ajal jalutavad kõnniteedel paabulinnud ja avatud on kohvikud-restoranid.

Vaata videot Korkeasaarist:

2. Suomenlinna

Selleks, et põnevatele Suomenlinna saartele minna, pole ka vaja Kauppatorist kaugemale minna. Praam väljub iga paarikümne minuti tagant, vahest ka harvem, kuid laevaühendus on tagatud praktiliselt aastaringselt. Pileti saab osta sadamast piletiautomaadist. Sõit kestab paarkümmend minutit.

Suomenlinnas on sadamas tasuta WiFi, kuid üsna kallid kohvikud ja restoranid. Jaluta edasi Tallinna suunas - idüllilised agulimajakesed, kirik ja kindlused vahelduvad, kuni jõuad üle kivisilla järgmisele saarele. Soomlaste allveelaev on vasakut kätt rannas kuivale tõstetud. Paremat kätt saab sukelduda tsaariaegse kindluse kõledatesse ruumidesse. Veel edasi Soome lahe avamere poole jalutades jõuab suurtükipatareideni - kunagi olid sellised ka Tallinnas, kuid nõukogude ajal viidi minema. Soomes on tsaariaegsed rasked kahurid alles ja neil saab lastega otsas turnida.

Vaata pildialbumit Suomenlinnast

3. Sea Life

Soome mere-elu keskus asub Helsingist sisemaa poole, kuid üldse mitte kaugel. Muidugi võib sõita ka trammiga, aga jalutuskäik ei tee paha, pealegi on see väga ilus läbi Helsingi kesklinna parkide. Teele jääb idülliline linnulaulurada ja Tivoli park, lisaks saab vaadata ka toomkirikusse ja Senati väljakule. Isegi kaubatiiru saab teha Aleksanterinkatul kuni Stockmannini välja.

Sea Life´is kulub vähemalt tund kindlasti ja lastel on seal palju vaadata. Kerakaladest haideni, keda võib imetleda veealusest klaastunnelist altpoolt. Piletid on hea veebist ette ära osta, saab odavamalt. Pangalinke ei maksa tähele panna, sest vaatamata Swedbanki olemasolule meie oma pangakontoga seal maksta ei saa. Kõige kindlam on tasuda krediitkaardiga.

4. Leikkiluola maa-alune mängumaa

Kui tuled näiteks Sea Life´ist tagasi, jääb otse tee peale Hakaniemisse maa alla mänguväljak Leikkiluola - kui lapsed veel tervest päevast linnas ringi trampimisest väsinud pole, siis otsi platsilt üles putka, kus asub maa alla kulgev lift ning vii nad Soome mängumaale. Kaasa saab mõned tasuta mündid, et atraktsioonide eest maksta, kuid enamus asju on muidugi tasuta. Asutus on rajatud maa-alustesse graniiti raiutud käikudesse või õigemini saalidesse. Täiskasvanud võivad kõrvalasuval Jaffa areenil trenni teha või sealsamas mängumaailma kõrval baaris istuda. lapsepilet on 12 eurot.

5. Helsingi vaateratas

Viiendana võiks muidugi soovitada ka Linnanmäki lõbustusparki (kuhu soojemal ajal kindlasti tasub minna), aga praegusel pimedal ajal tuleb viiendaks midagi muud sarnast leida. Kuna Helsingi vaateratas otsustas pärast avamist jääda tegutsema aastaringselt, siis ühe lõbustuspargi-atraktsiooni saab lastele pakkuda ka kõige karmimatel talvekuudel. Jaanuari keskpaigast küll tegutseb vaateratas vaid reedest pühapäevani, aga eks tööinimestele see ikkagi sobib. Hind täiskasvanutele 12 eurot, lastele 9 eurot. 23 euro eest saab sõita "lukskupees" koos tasuta šampanjaga. Aga see pole enam lastega puhkuse teema.

Tead veel midagi soovitada? Kirjuta meie Facebooki.

FOTOD JA VIDEO: KAIDO EINAMA

Asukoht

60.164985928216836, 24.966359853679023

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.