30% Türki ja Egiptusesse reisijatest on alaealised

Turist Egiptuses. Foto: (CC) Pixabay

Balti riikide reisijatest on ligi kolmandik alaealised, kusjuures üle 10% neist on nooremad kui kaheaastased ja 60% vanuses 7-18 aastat reisikorraldaja Kidy Tour andmetel.

Balti riikides on perepuhkuse reisid võrdväärselt populaarsed. Reisikorraldaja Kidy Tour andmetel on hetkeseisuga 2018. aastaks planeeritud Türgi ja Egiptuse perereiside statistikast võimalik välja lugeda, et laste osakaal reisijate seas on üsna sarnane kõigi kolme riigi lõikes: kuni kaheaastaseid on reisijate seas vahemikus 10-11%, 2-7-aastaseid 30-35% ning 7-18-aastaseid 55-60%. Kõige populaarsemad perereiside sihtkohad on kolmes Balti riigis Egiptus ja Türgi.

Lastega suvepuhkus vajab põhjalikku planeerimist ka siis, kui sihtkoht on tuntud Türgi või Egiptuse kuurort.

„Kuidas kulgeb lennureis ning milline on imiku reaktsioon keskkonna- ja temperatuurimuutustele, kuidas mõjub ajavahe unerežiimile ja söögikordadele – need on küsimused, mida väikelaste vanemad enne reisi endale esitavad. Seepärast valivad nooremate kui kaheaastaste lastega reisivad vanemad kõige sagedamini rahuliku mere- või basseiniäärse puhkuse ning üritavad puhkuse ajal tagada lapsele tavalise režiimi,“ ütles Kidy Tours partnersuhete manager Hille Kibits.

Kavandades puhkust väikelapsega, tuleb hotelli hoolikalt valida, kuna seal veedetakse suurem osa ajast. Kibitsa sõnul on lastega peredele spetsiaalne hotellikategooria, kus pakutakse erimenüüd laia tervisliku toidu valikuga: „Olemas on nii aurutatud köögiviljad, keedetud liha, püreed, pudrud kui ka kõik muu väikelapsele sobiv. Lisaks on tasuta kasutamiseks ka söögitoolid, blenderid ja lutipudelite soojendajad. Vajadusel tuuakse hotellituppa lapsele sobiv voodi ja ka vann või pissipott. Samas tuleb arvestada, et osa teenustest, näiteks lapsekäru rent, võib olla lisatasu eest.“

Lastega puhkajatele mõeldud hotellid pakuvad reeglina ka sobivat meelelahutust, et emad-isad saaksid ka ise veidi päiksevanne võtta või muid tegevusi nautida. Näiteks on olemas spetsiaalsed veemeelelahutuste tsoonid lastele, kus täiskasvanud hoolitsevad turvalisuse eest. Suuremate laste meelt lahutavad tegevusinstruktorid ja neile pakutakse ka erinevaid programme.

Kooliealised lapsed naudivad meelsasti nii hotellis kui ka kuurordis pakutavaid meelelahutusi, proovivad koos perega aktiivse puhkuse võimalusi ja sõidavad ekskursioonidele. Kibitsa sõnul pakutakse nii Türgi kui Egiptuse kuurortides lisaks pereekskursioonidele ka noortele mõeldud ekstreemset meelelahutust, mis annab võimaluse tutvuda omanäolise loodusega ja tugevdada peresuhteid.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.