Hotell ratastel: see võiks olla tuleviku linnadevaheline isejuhtiv bussitransport

Cabin seestpoolt.

Lähed õhtul magama ja ärkad hommikul Berliinis? Päris nii see bussiga ei käi, aga sinnapoole küll, kui kasutada "ratastel hotelli" ehk Cabin bussi. 

See on magamisboksidega kõigi mugavustega n-ö kapselhotell, kus igaühel on privaatne magamiskapsel ja kogu sõidu võid veeta seal magades või niisama omi asju ajades. Cabin sõidutab niimoodi inimesi Los Angelese ja San Francisco vahet - registreerid end "hotelli" õhtul kell 11, sätid mugavalt sisse, buss stardib mingi hetk ja tee jooksul võid kasutada baari, WC-d, dušši ja kiiret WiFit, kuid mitte kitsal bussiistmel, vaid oma (natuke vähem kitsamas) boksis.

Los Angelese ja San Francisco vahel on umbes sama palju maad kui Tallinnast Vilniusse. Seega ühe peatäie unega jõuaks Leedu pealinna küll. Berliini kuluks sõiduks ca 18 tundi, mis tähendab, et lisaks ühele magamisele jääb veel terve täistööpäev ärkvelolekut. Aga WiFi ja elektriga ning baari, duši ja pehme küljealusega võib ka kaugtöö sobida.

Kuna magamisbussi idee on San Francisco tehnoloogiafriikidelt, siis firma asutajate mõttes on hoopis muud kaugemad eesmärgid. Selline hosteli-stiilis transport, kus on kõik hotellimugavused, on lähimas tulevikus ideaalne isejuhtivate busside ja veokite nn maanteerongides: pikkade vahemaade läbimiseks haagitakse virtuaalselt kokku hulk transpordivahendeid ja need kulgevad öhe, samal ajal sees inimesed rahulikult magamas, uneaega paigalseisule mitte raisates. 

Praegu on rongi- ja tavabussireis odavam. Samas võib aga Euroopas sellise reisimisviisi tulevik olla üsna hea. Mäletame veel neid pikki ekskursioone öise magamisega bussis - ärkad juba veerandi Euroopat läbisõitnuna, mis siis, et pea paks ja jalad kanged. Kui aga oleks võimalus täispikkuses konditsioneeritud kapslis pikutada, siis võiks ju reisida ookeanist ookeanini probleemideta. Kasutu magamisaeg möödub uude kohta jõudes.

Cabin maanteel.

FAKTE:

  • Cabin lahendab n-ö 500 miili probleemi: piisavalt lähedal, et minna kohale, piisavalt kaugel, et ilma ööbimiseta hakkama ei saa. Samas on see vahemaa enamuse inimeste jaoks töö- või puhkusereisideks tavaline. Ööbimine bussis lahendab kohapealse majutuse probleemi.
  • Hind - ca 110 dollarit 500 miili kohta - on kallim kui lennuk või tavabuss, aga kui panna sisse ka hotellimajutus, tuleb odavam.
  • Nii nagu hostelil, on ka bussis lobby, baar ja tualetid-WCd.
Asukoht

37.7749295, -122.4194155

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.