München


Münchenis algas kuulus Oktoberfest

27. hall ehk Münchener Halle oli peale messi IT huvilisi tihedalt täis. Mõistagi ei puudunud ka baieri õllekannutüdrukud.

Äripäev, Puhkepäev, 19.09.2003 Kaido Einama

Oktoberfesti peetakse maailma suurimaks festivaliks, Münchenis toimub sellenimeline õllefestival tänasest alates juba 170. korda ja kestab 5. oktoobrini.

Keskmiselt külastab õllefestivali 6 miljonit inimest, ära juuakse 5 miljonit liitrit õlut ja nahka pistetakse 200 000 saksa vorstikest. Festival toimub suurtes õlletelkides, kus esinevad õllelauluansamblid. Programmi järgi algab Oktoberfest laupäeval piduliku paraadiga läbi linna, pühapäeval esinevad brass-ansamblid.

Festivalil toimuvat saab jälgida interneti-TV kaudu aadressilt http://www.oktoberfest-tv.com/ .

Siemensi-maja

See futuristlik hoone oli servast veel ehitusmeeste kopsida, asus aga otse Arabella Sheratoni hotelli kõrval. Sildid ütlesid, et majal on mingi seos Siemensiga. Turvakaameraid oli hoone esimene korrus tihedalt täis pikitud.

Uue Raekoja torn

Natuke Barcelona Gaudid meenutav ehitusstiil on 1972. aastal Olümpiamängudeks taastatud tornis väga muinasjutuline, rõdud on lilli täis ja kui jalutada torni alt sisehoovi, siis seal pole ühtki turisti, täielik vaikus!

Müncheni uus Raekoda

Täiesti muinasjutuline ehitis keset vanalinna on turistidest sisse piiratud isegi siis, kui muud vaatamisväärsused üksinduses igavlevad. Raekoja platsil tuli lausa trügida. Ettekandjaga platsi kohvikus sai rääkida sama hästi nii vene kui inglise keeles, fotopoes aga saadi minust küll inglise keeles aru, aga vastati ikka saksa keeles. Aga muidu oldi ikka sõbralikud, ka ranged sakslased naeratavad tänaval, kuigi seal Raekoja ees tuli tõesti tihedalt külg-külje kõrval trügida, et edasi liikuda. Raehärrade kujud istuvad kogu aeg torni rõdul.

Keisripalee (Kaiserhof)

Selle palee sees on muuseume, õllekeldreid, veinisaale ja kunstinäitusi. Meeletu park ka palee ees vasakul. Pingid, purskkaevud, pügatud alleed. Vanalinna üks suurimaid ehitisi. Fassaad tundub ehtne, aga külgedele on maalitud siledale seinale kunagised ornamendid, suur osa lossist on taastatud.

Asu München teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.