Island


Islandi üks kuulsaimatest sihtkohtadest Blue Lagoon suleti maavärina ja vulkaaniohu tõttu

Foto: Veronica Bosley, Pixabay

Islandi kuumaveespaa Blue Lagoon on ennetavalt otsustanud tegevuse ajutiselt üheks nädalaks peatada hoolimata sellest, et vastavat hoiatust riiklikud asutused ei andnud. Helesinise laguuni lähistel toimunud maavärinad aga on põhjustanud kpülastajate paanika ja see mõjutas kõiki ettevõtte tegevusi Blue Lagoonis, Silica hotellis, Retreat Spas, Retreat hotellis ja restoranis Moss, teatatakse Blue Lagooni kodulehel.

Kui odav on Island praegu?

See võib tunduda küll küünilisena, aga Reisijutud.com otsustas omakeskis siiski, et miks mitte uurida, kui odav peale majanduskrahhi on Islandile reisimine.

Huvitav, aga vasakus veerus olevate Sabre broneerimissüsteemi hotellide hinnatase polegi katastroofiliselt madal, nagu Las Vegases, kus jaanuaris võis majandussurutisest tuleneva turistipuuduse tõttu ööbida isegi viie dollari eest. Islandi hotellid jäävad kuhugi 50 dollari kanti, mis on küll nõks odavam, kui enne majanduskriisi, aga poolmuidu majutust siiski ei maksa oodata.

Reykjavik pärast pangakriisi

Ameerika avastamise ausammas ReykjavikisEhkki viimase aja uudiste järgi oleks Island justkui hävinud, käib seal elu edasi. Jah, pangad on kukkunud, börs tühi ja sularaha ei maksa midagi. Kuid inimesed elavad, ostavad kaupu, käivad isegi tööl. Ja saavad palkagi.

Meeleolust Reykjaviki tänavatel kirjutatakse selles blogis. Seal ühtlasi soovitatakse ka Islandi firmasid, kelle tooteid tasuks osta, et neid edasi vee peal hoida.

Island: aabitsa asemel arvuti

Külastajad pääsevad termaalveebasseinidesse teed mööda, mis kulgeb laavakuhilate vahelt.Islandil palju puhast õhku ja Internetti

Kaido Einama Äripäev, 2000

Kui Islandile lennata Island Airi lennukiga, pakutakse äriklassis nagu igal pool mujalgi viski kõrvale jääd. Kuid mitte lihtsalt jääd, vaid tuhandeaastast, jäätunud samal ajal, kui islandlased avastasid esimestena Ameerika. Tuhandeaastast jääd pakutakse Ameerika avastanud Leifur Eiríkssoni auks 12aastase viski kõrvale, mille tõid esimesena Islandile Iiri mungad.

 

Elu looduslike värinate keskel

Äripäev, Puhkepäev, 18. august 2000

Ahti Kooskora

Kaks sentimeetrit aastas – see on kiirus, millega Euroopa Ameerikast eemale kihutab. Viimane “keevis”, mis kahte kontinentaalset platood koos hoiab, on väike saareriik Island.

Laava, tuff, kraatrid ning valendavad liustikud – esimene pilk, mis Islandile läheneva lennuki aknast avaneb. Voolamisjälgedega, sakiline ja poorne – nagu oleks meie Kalevipoeg kaugel põhjas õnne valamas käinud.

Vahepeatus Islandil

Blue Lagoonis on aastaringselt veetemperatuur sama, mis kehal.Selleks, et üle Atlandi Ameerikasse lend liiga igavaks ei muutuks, maksab teha keset ookeani vahepeatus Islandil. Ka karmide sügisilmadega on sealne loodus põnev ja õues saab isegi ujuda. Stockholmist või Kopenhagenist lendab lennuk Islandile 3 tundi, sealt edasi USAsse 5-6 või Kanadasse 4 tundi.

Asu Island teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.