Jõuluks linna: kuhu minna maagilisele aastalõpupuhkusele?

Tallinn, Raekoja plats.

Jõulud on üks aasta kõige oodatuim aeg, mil saab lähedastega koosolemist nautida, kuid pikkade pühade ajal on ilmselt aega ka üheks kiireks mõnepäevaseks jõulureisiks, et maitsta kodust väljas maitsvaid sööke ja ilusaid talvemaastikke. Talvine aeg toob endaga kaasa maagilise õhkkonna. Kui plaanid veeta paar päeva linnamelu keskel, et nautida jõulude võlu, siis siin on mõned sihtkohad, mis pakuvad kõike, mida jõulude paiku hing ihaldab.

1. Tallinn, Eesti

Polegi vaja kaugele minna, jõuluidüll valitseb siinsamas Tallinnas.

Tallinn on üks Euroopa vanimaid ja kaunimaid ajaloolisi pealinnasid, mis on ka tuntud oma traditsioonilise jõuluturu poolest. Raekoja platsil asuv jõuluturg on samuti üks vanimaid ja suurimaid Euroopas, kust saab osta käsitööd, maitsta traditsioonilisi jõulutoite ning nautida muusikalisi ja kultuurilisi etendusi. Lisaks Raekoja platsile on väiksemaid jõuluturge ka teistes Tallinna vanalinna osades ja linnaosades.

Tallinn on sel aastal talvel ilus, kui linna katab paks lumi ja see ei jõua jõududeks ära sulada. vastupidi, nädala pärast peaks veel juurdegi sadama. Lumised vaated pakuvad hingematvaid vaateid, mida saab nautida näiteks Toompea vaateplatvormidelt  või Tallinna lahe ääres Pirita promenaadil.

Tallinnas on ka mitmeid stiilseid söögikohti, kus saab nautida maitsvaid jõulutoite. Kui leidub vabu laudu, siis mine mõnda Michelini pärjatud söögikohta.

2. Viin, Austria

Viin on elegantne ja romantiline linn, mis on tuntud oma jõuluturgude poolest. Marienplatzi väljakul asuv jõuluturg on üks suurimaid ja populaarsemaid Euroopas. Sealt saab osta käsitööesemeid, maitsta traditsioonilisi jõulutoite ning nautida muusikalisi ja kultuurilisi etendusi.

Viin on ilus ka talvel, kui linna katab (mõnikord) lumi. Lumised vaated pakuvad samuti hingematvaid vaateid, mida saab nautida näiteks Schönbrunni lossist või Belvedere'i lossist.

Viin on hea koht ka jõuluoste tegemiseks. Marienplatzi väljakul asuvad mitmed poed, kus müüakse nii traditsioonilisi jõulukaunistusi kui ka moodsamaid kingitusi.

Linnas on mitmeid stiilseid söögikohti, kus saab nautida maitsvaid jõulutoite. Näiteks võiks külastada restorani Am Spittelberg, mis on tuntud oma traditsioonilise Austria köögi poolest.

3. Rothenburg ob der Tauber, Saksamaa

Rothenburg ob der Tauber on nagu muinasjutuline jõulukaart, mis on ellu äratatud. Sellel Saksamaa linnal on üks Euroopa vanimaid ja ilusamaid jõuluturge. Keskaegne arhitektuur koos sädelevate jõulutulede ja kaunistatud müüridega loovad unustamatu atmosfääri.

Linna peaväljakul toimuv jõuluturg pakub autentset Saksamaa jõulumeeleolu ning võimalust leida ainulaadseid käsitöötooteid.

4. Stockholm, Rootsi

Kui soovid kogeda jõule veepiiril, siis Stockholm on suurepärane valik ja lihtne laevakruiisiga kohale pääseda üheks päevaks.

Rootsi pealinn pakub mitmeid stiilseid jõuluturge ja lumiseid vaateid merele. Võid nautida jõulutulesid vanalinnas ning avastada kuninglikke paleesid ja rikkalikku ajalugu. Kaubamajade ja butiikide valik pakub suurepärase võimaluse teha viimase hetke jõuluoste. Vaata ajaloolisi vaatamisväärsusi vanalinnas ja kuninglikku paleed.

5. Praha, Tšehhi

Praha on jõulude ajal tõeliselt võluv. Linna ajaloolised tänavad, suurejoonelised sillad ja uhked kirikud loovad unustamatu atmosfääri.

Jõuluturud vanalinnas pakuvad traditsioonilisi käsitöötooteid ja maitsvaid suupisteid. Lisaks on võimalik nautida ilusat lumist vaadet Karli silla ja Praha lossi ümbritsevalt alalt.

Praha on hea koht ka jõuluoste tegemiseks. Linnas on mitmeid stiilseid söögikohti, kus saab nautida maitsvaid jõulutoite. Näiteks võiks külastada restorani La Degustation Bohême Bourgeoise, mis on tuntud oma kaasaegse Tšehhi köögi poolest.

Need on vaid mõned ideed, kuhu minna mõnepäevasele jõuluteemalisele linnapuhkusele Euroopas. Igal sihtkohal on midagi erilist pakkuda, olgu selleks siis unustamatu atmosfäär, lumised vaated, ainulaadsed jõuluturud või stiilsed söögikohad. Olenemata valikust, jätab see mälestused ja elamused, mis muudavad jõulud meeldejäävaks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.