Kuidas pikal reisil meelt lahutada?

Airport

(Sisuturundus)

12-tunnised lennureisid ja 20-tunnised bussis loksumised on reisisellidele teada-tuntud situatsioonid. Pikalt transpordivahendis istumine kujuneb väsitavaks nii vaimselt kui füüsiliselt. Sellepärast tasub alati enne reisile minekut teha endale plaan, kuidas sellistes sundolukordades meelt lahutada. Järgnevalt olemegi kokku kogunud põhilised ideed ja mõtted, mis aitavad reisi peal tüütumad hetked kiiremini liikuma panna.

1. Mängi midagi põnevat

Paljude reisisõprade arvates on mobiilis või tahvelarvutis mängimine üks mõnusamaid tegevusi. Alati ei jaksa reisil olles asjalik olla ning mõni mõnus mobiilimäng võib küll aja möödumist kiirendada. Kui sul on kiire netiühendus saadaval, siis võid haarata parimad kasiino boonused ning veeta veidi hasartsemalt aega. Samuti võid kaaluda veebipõhiste MMORPG-tüüpi mängude nautimist.

Loomulikult ei pruugi alati olla head netiühendust, eriti juhul, kui oled keset Laose vihmametsa kohalikega täidetud mikrobussis. Sel juhul tasub varustada end akupanga ja mõnusate mobiilimängudega, mis pakuvad meelelahutust pikemaks ajaks. Soovitame alla laadida erinevatest žanridest pärit mänge, et saaksid kogeda piisavat vaheldusrikkust.

2. Hari end ja saa targemaks

Kõik ei ole mobiilimängude fännid. Kui soovid pigem harivamat meelelahutust, siis needki võimalused on sinu käeulatuses olemas. Muuhulgas on sul võimalik endale alla laadida erinevaid keeleõppimise äppe. Üks tuntumaid on Duolingo, kuid üsna palju kiidusõnu on pälvinud ka kodumaise taustaga Lingvist. Uues keelekeskkonnas on suurepärane hakata õpitud fraase ja sõnu kohe kasutama.

Enese harimiseks on ideaalne viis loengute kuulamine. Eestis on saadaval näiteks Ööülikool, mille raames on salvestatud sadu erinevaid loenguid oma ala ekspertidelt. Loengute kuulamise kaudu on end võimalik kurssi viia paljude valdkondadega alates näitekunstist ja teoreetilisest füüsikast kuni araabia keele uuringute ning Venemaa ajalooni välja.

3. Vaata vingeid seriaale

Kas reisid sülearvutiga? Sel juhul võib sinu meelelahutuslik väljapääs seisneda seriaalide vaatamises. Osa voogedastuse teenusepakkujatest võimaldab eelnevalt seriaalide episoode endale arvutisse alla laadida. Seejärel saadki hakata vaatama oma lemmiktegelaste seikluseid olukordades, kus sul puudub täielikult ligipääs piisavalt kiirele internetile.

Sama käib telesaadete ja filmide kohta. Netflix võimaldab filme alla laadida, et saaksid neid hiljem vaadata. Selleks pead lihtsalt kasutama vastavat Netflixi nutirakendust. Niiviisi saad nautida parimat meelelahutust olles paradiisirannal võrkkiiges või 10-tunnisel bussisõidul ühest Argentiina linnast teise.

4. Valmista sotsiaalmeedia postitusi ette

Kui sulle meeldib Instagrami kuumana hoida, siis vahepealsed hetked rongides, bussides ja lennukites annavad hea võimaluse enda sotsiaalmeedia postitusi valmis vorpida. Saad pilte töödelda ja videoid kokku lõigata. Paljude jaoks on see lõõgastav tegevus. Kui pikk lennureis on läbi ja oled jälle levis, siis saad koheselt enda vägevaimad postitused üles laadida.

5. Värvi ja joonista

Värviraamatud pole enam ainult laste rida. Viimastel aastatel on väga menukaks muutunud täiskasvanutele suunatud värvimisraamatud. Seejuures ei tähenda see ainult mandala kujutisi. Poelettidelt võid leida igasuguseid sirgeldamisvihikuid, milledel on erinevad temaatikad: džungel, loomad, fantastilised olendid jne. Näiteks kui sind ajab lennukis viibimine ärevusse, siis võib värvimisraamat olla just sulle sobiv lahendus!

Kokkuvõte: Kuidas reisi peal olles meelt lahutada?

Reisimine pakub nii unustamatuid hetki kui tõeliselt tüütuid olukordi. Kui soovid lennukis või rongis veedetud aega kiiremini liikuma panna, siis soovitame tänapäeval panustada peamiselt nutitelefoni rakendustesse. Võid alla tõmmata harivaid loenguid ja keeleõppe äppe või hoopiski panustada täiesti mõttevabale meelelahutusele. Üha populaarsemaks muutub reisiliste seas täiskasvanute värvimisraamatute täitmine, nii et sedagi tasub kindlasti kaaluda!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.