Milline võiks olla üks reisihuvilisele sõbralik koduleht?

The Best Travel Sites in the World

(Sisuturundus)

Aina rohkem inimesi teeb reisivalikuid digitaalsel teel saadud informatsiooni põhjal. Lisaks sotsiaalmeedia teemakanalitele on üha enam esile tõusmas ka erinevaid nišilehti, mille hulka kuuluvad ka erinevad reisiteemalised veebilehed. Populaarseimateks veebilehtedeks, et enda järgmist seiklust planeerida on näiteks airdnb, The Adventurists, HomeAway ning paljud teised (vaata näiteks https://www.forbes.com/sites/robertadams/2016/03/29/the-worlds-best-travel-websites/2/#53d7ab0e6ed5 ). Samas on ka olemas erinevaid inspireerivaid reisiblogisid ning veebilehti, mille sisu keskendub peamiselt elamuste edasi kandmisele.

Seega saab reisiteemalisi veebilehti jaotada erineva funktsiooni järgi. Osad veebilehed pakuvad informatsiooni ning huvitavaid elamusi ning kauneid fotosid sihtkohast, teised veebilehed võivad olla otsesed reisipakkumiste vahendajad või müügikanalid.

Üldiselt on funktsioonist olenemata reisihuvilistele sõbralikul kodulehel olulisel kohal kvaliteetne informatsioon. Selleks võib olla nii hea kvaliteediga fotod, lühike tutvustus sihtkohast, majutusinfo, näpunäited ja nipid, lennujaama informatsioon, keelevalikud, kaardid ja juhendid ning palju muud, mis reisisihtkohta arvesse võttes oluline on.

Kui soovid luua ise reisiteemalist veebilehte, siis tuleb lisaks eelnevale arvestada ka mitme olulise tehnilise aspektiga. Kuna reisiinfo on üha kättesaadavam digitaalsel teel, siis tuleb koduleht vastavalt optimeerida, et reisihuvilised leiaksid tee ka sinu veebileheni. Reisiteemalise kodulehe tegemine algab mitme olulise alustala paika panemisest. Nendeks tegevusteks on nii kodulehe optimeerimine, vastava logo kujundamine ja kauni ning kasutajasõbraliku raamistiku loomine. Selleks, et koduleht vastaks nendele tingimustele ning klient või reisihuviline leiaks tulevikus taas tee sinu veebileheni, on mitmeid erinevaid võimalusi.

Dünaamiline disain

Tänapäeval on oluline, et veebisait oleks atraktiivne ning lihtsasti kasutatav. Dünaamiline veebileht toimib kõikidel seadmetel nagu näiteks mobiiltelefonid, tahvelarvutid ning sülearvutid. Veebilehe puhul tuleb arvestada seda, et huvilised tunneksid sinu veebilehel navigeerides ennast mugavalt, olenemata seadmest.

Sobivad ja optimiseeritud visuaalid

Reisiteemaliste veebilehtede puhul on oluline, et visuaalid oleksid haaravad ning tekitaksid huvilistes positiivset emotsiooni. Tähele tuleb panna nii seda, et pildid oleksid kooskõlas informatsiooniga, kui ka seda, et visuaalid oleksid optimeeritud ning nad ei laeks seadmetes liiga kaua. Lisaks kasutatakse üha enam ka liikuvaid pilte, videoid ning galeriisid, mille puhul on oluline kasutajasõbralikkus.

Samuti on lisaks reisi sihtkohaga seotud piltidele olulised erinevad ikoonid ning illustratsioonid, mille eesmärk on muuta informatsioon kergesti kättesaadavaks ja haaratavaks.

Oluline on ka veebilehe enda bränding (k.a. logo kujundamine), mis jääb veebilehe külastajale meelde, et ka tulevikus leida tee sinu veebisaidini.

Google maps ja teised lisandid

Google mapsi lisandi lisamine veebilehele pakub külastajale palju lisavõimalusi. Külastaja saab kiiresti leida soodsat majutusinfot ning leida informatsiooni erinevate vaatamisväärsuste kohta või planeerida enda reisiteekonda. Samuti on müügikanalite puhul oluline see, et võimalik oleks teha otsemakset või leida kiiresti transpordi- või lennuinfot.

Võimalusi on palju ning just sinu veebilehe nišiga haakuv plug-in võib olla see, mis võib anda sinu veebilehe lisaväärtust ja tuua külastaja tulevikus tagasi sinu veebilehele.

Sotsiaalmeedia integreerimine

Sotsiaalmeedial on üha kandvam roll turunduses. Kui on resurssi, et hallata kvaliteetset sotsiaalmeedia kanalit, siis tasuks see alati integreerida enda kodulehega, et saada enda veebilehele täiendavat liiklust ning olla enda jälgijatele kättesaadavam ja pakkuda täiendavat informatsiooni. See eeldab samas täpset sotsiaalmeedia planeerimist ja strateegiat, mis haakuks sinu veebilehe ning ettevõtte eesmärkidega üldisemalt.

Külastajate tagasiside

Külastajate ja huviliste tagasiside tekitab esimeses külastajas usaldust. Samuti on võimalik jagada enda positiivseid kogemusi, mis võib pakkuda ka olemasolevatele klientidele uusi ideid ja lahendusi.

 

On lõpmatult palju erinevaid interaktiivseid ja nutikaid lahendusi, mida enda veebilehel kasutada võib. Samas on oluline teada, et lahendused peaksid haakuma blogi, veebilehe või ettevõtte eesmärkidega. Üheks kõige olulisemaks märksõnaks on kasutajasõbralikkus ning lihtsus. Eelnevalt väljatoodud aspektid on olulised punktid, mida reisiteemalist veebilehte luues kaaluda tuleks. Mida lihtsam ja huvipakkuvam on veebileht, seda lihtsam on seatud eesmärke täita.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.